اهدای اعضای بدن مرد ۴۳ ساله کلیبری به ۴ نفر جان دوباره بخشید
کد خبر: 991705
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049zF
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
اهداء اعضای مرد ۴۳ ساله اهل روستای چای کندی شهرستان کلیبر به چهارنفر جان دوباره بخشید.

مسعود فقیه دینوری رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز  اظهار داشت: کلام اله رحمانی 43 اهل روستای چای‌کندی شهرستان کلیبر به دنبال ریزش آوار و مدفون شدن در زیرآوار با شرایط مولتی تروما به این مرکز منتقل شده و پس از بررسی‌های لازم توسط تیم‌های مجرب پزشکی این مرکز مرگ مغزی وی تایید شد.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا(ع) تبریز گفت: با موافقت و رضایت خانواده اهداء کننده مقدمات عمل پیوند فراهم و اعضاء وی اهدا شد.

دینوری افزود: با توجه به اینکه تمام ارگان‌های اهداء شده در وضعیت مناسبی برای پیوند قرار داشتند از این رو چهار اعضاء کلیه‌ها،کبد و قلب ایشان به چهار نفر به صورت همزمان در تبریز پیوند زده شد.

وی ادامه داد: کلیه‌ها به آقای 40 ساله و آقای 56 ساله،کبد به خانم 22 ساله و قلب به خانم 49 ساله همگی اهل تبریز پیوند زده شد.

رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) با بیان اینکه تمام امکانات و ملزومات پیوندهای چهارگانه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز فراهم است ابراز داشت: برداشت ارگان‌ها، پیوند کلیه‌ها و کبد در مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) و قلب در مرکز آموزشی درمانی شهید مدنی تبریز توسط تیم‌های مجرب جراحی پیوند هر دو مرکز به صورت همزمان انجام یافت.

دینوری در خصوص ترویج فرهنگ اهداء عضو اذعان داشت: فرهنگ اهداء عضو جان بخشیدن به افراد نیازمند اهدا عضو  می‌تواند امید بخش بوده و این حس را در سایر شهروندان بپروراند سالانه چندین هزار نفر در جوامع مختلف بر اثر حوادث گوناگون دچار مرگ مغزی می‌شوند و البته اعضای بسیاری از آنها قابل اهداء بوده می‌تواند زندگی بسیاری را از مرگ حتمی نجات دهد با ترویج فرهنگ اهداء عضو این کار مسیر خواهد شد و نمونه بارز این امر هموطن عزیزمان در روستای چای‌کندی شهرستان کلیبر که جز مناطق دور افتاده تلقی می‌شود و با اهداء اعضای جوان خود بر این ادعا صحه گذاردند، است.

دوست دارم افرادی را که گیرنده عضو پسرم هستند را ببینم

اروجعلی رحمانی پدر بیمار مرگ مغزی شده با ابراز خرسندی از اینکه با این اهداء جان 4 نفر را نجات دادند گفت: ما اینکار را فقط به خاطر انسانیت و خدا انجام دادیم و دوست دارم بعد از پیوند افراد گیرنده را ببینم و با آنها آشنا شوم تنها در این صورت است که حس زنده بودن  فرزندم را می‌کنم.

وی ادامه داد: اگر اعضای پسرم را اهداء نمی‌کردیم اعضای وی زیر خروارها خاک دفن شده و مثل تمام افراد جامعه روال عادی دفن و مراسم تدفین را می‌داشت اما با این کار هم توانستیم به چند خانواده امیدی دوباره بخشیده و هم از نظر انسانی و انجام امور خداپسندانه کاری کرده باشیم.

برچسب ها: تبریز ، مرکز ، پیوند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار