کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» رونمایی می‌شود
کد خبر: 990781
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049kL
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۵
محمد حسین‌خانی در خصوص کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» با بیان اینکه در ابتدا محوریت این کتاب دوران کودکی سردار بود، گفت: با شهادت سردار سلیمانی محور کار را تغییر دادیم و به سمت زندگینامه وی رفتیم که به زودی رونمایی خواهد شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش ایبنا، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفتگو با محمد حسین‌خانی، دوست، همرزم و همشهری سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نویسنده کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» به صورت تلفنی گفتگو کرد. محمد حسین‌خانی در آغاز با اشاره به کتاب «من قاسم سلیمانی هستم»، گفت: از چند سال قبل در حوزه شهدای کرمان قلم می‌زدم و کتاب‌های متعددی را در این حوزه نوشته‌ام. با توجه به اینکه سردار سلیمانی فرمانده لشکر ۴۱ثارالله در دوران دفاع مقدس و به عنوان بزرگ استان کرمان در بحث رزم و ادبیات پایداری مطرح بودند در خصوص این کتاب‌ها معمولاً با وی هماهنگی داشتم و می‌توان گفت ناظر اصلی این کتاب‌ها سردار سلیمانی بودند.

وی افزود: سردار بعد از خواندن کتاب‌ها نظرات خود را به ما می‌دادند که در چه حوزه‌ای و در کجا ضعف داریم و در کجا مطالبی را اضافه کنیم یا احیاناً کم شود. این ارتباط ادامه داشت تا در ایام تاسوعای حسینی وی را دیدم و چند کتاب خدمت‌شان هدیه کردم و قرار گذاشتیم در تهران همدیگر را ببینیم. در آخرین ملاقاتی که در تهران با وی داشتم قرار شد بازی‌های کودکی منطقه خودمان را در قالب داستان کودکی یک قهرمان ارائه کنم. محوریت این کتاب دوران کودکی سردار بود. نویسنده کتاب «من قاسم سلیمانی هستم» اظهار کرد: با شهادت سردار سلیمانی محور کار را تغییر دادیم و به سمت زندگینامه وی رفتیم و سیر مراحل زندگی سردار از تولد تا شهادت و ۴۰سال زندگی جهادی سردار رشید اسلام را در قالب یک کتاب داستان کودک با تصویرگری آرزو آقابابائیان عرضه می‌کنیم که به زودی رونمایی خواهد شد.

حسین‌خانی در رابطه با مستندات این کتاب گفت: از دوران کودکی تاکنون سردار به عنوان اسطوره‌ام بودند و یادم نمی‌رود که سردار سلیمانی در جایی سخنرانی کرده باشد و من به نحوی سخنرانی وی را گوش نکرده باشم. همرزم سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی در پایان گفت: بنده هم‌محلی سردار هستم و آداب و رسوم آنجا را می‌شناسم و در دوران دفاع مقدس نیز همرزم وی بودم و در مأموریت‌های مختلف همراهش حضور داشتم. فکر می‌کنم برای نوشتن یک کتاب کودک که قهرمان کشور را به فرزندان ما معرفی می‌کند، استناداتم کافی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار