۴۰ کشور در صف الحاق به موافقتنامه اوراسیا
کد خبر: 989913
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049WL
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۱
وزیر نیرو خبر داد
وزیر نیرو با اشاره به حضور وسیع ایران در موافقتنامه چندجانبه اقتصادی اوراسیا گفت: باید بدانید که ۴۰ کشور دنیا از جمله هند در صف الحاق به این موافقتنامه هستند که ایران توانسته حضور خود را در این اتحادیه شکل بدهد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «فارس»، رضا اردکانیان با تأکید بر اینکه موافقتنامه اوراسیا یک موافقتنامه تجاری بین کشور‌های عضو است، گفت: مسئولیت بنده در دولت مرتبط با حوزه نیرو و آب و برق است، اما در این موافقتنامه مسئول فعالیت‌های مشترک اقتصادی با فدراسیون روسیه و ارمنستان هستم و وظیفه ارتقای سطح هماهنگی بین سازمانی و دولت با بخش خصوصی را دارم.

وی ادامه داد: خوشبختانه مناطق آزاد با تسلط بر اهمیت عضویت در اتحادیه اوراسیا نسبت به برگزاری این همایش اقدام کرده‌است تا زمینه آشنایی حداکثری سازمان‌ها و بخش‌های خصوصی با این موافقتنامه را فراهم کند.

وزیر نیرو با بیان اینکه از عضویت موقت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا ۵/ ۳ ماه می‌گذرد، گفت: موضوع این موافقتنامه تسهیل در تجارت برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان است و ما فرصت سه ساله برای استفاده حداکثری از این موافقتنامه را داریم و برای عضویت دائم، مذاکرات در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود. بنابراین باید سطح هماهنگی را بالا ببریم.

وی با اشاره به حضور وسیع ایران در موافقتنامه چندجانبه اقتصادی اوراسیا گفت: باید بدانید که ۴۰ کشور دنیا از جمله هند در صف الحاق به این موافقتنامه هستند که ایران توانسته حضور خود در این اتحادیه را شکل بدهد.

وی با اشاره به شرایط تحریم و امکان فعالیت ایران در این اتحادیه و همکاری با کشور‌های عضو گفت: قاعدتاً همکاری کشور‌ها مبتنی بر منافع آن‌ها از منطقه است و در عین حال بسیاری چشم به ظرفیت‌های آسیای مرکزی دوخته‌اند، اما به هر حال شاهد عزم جزم قاطع مدیران سیاسی و اقتصادی این کشور‌ها برای استقرار مفاد این موافقتنامه هستیم حتی در شرایط تحریمی.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار