برگزاری دومین نشست هم اندیشی فعالان سواد رسانه ای و اطلاعاتی کشور
کد خبر: 989045
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049IL
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز خبرداد
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ دومین نشست هم اندیشی فعالان سواد رسانه ای و اطلاعاتی کشور را برگزار می نماید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اعلام این خبر اظهار داشت : اهمیت موضوع سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی در شرایط کنونی کشور و جهان با عنایت به وجود رسانه‌های مختلف و تاثیرات فراوان آنها بر جامعه، بر کسی پوشیده نیست. این اهمیت به سبب گرایش قابل توجهی افکار عمومی در سطوح مختلف به انواع رسانه و تولیدات آن، ضرورت برنامه ریزی و توجه به این مهم را افزایش داده است و از این رو دغدغه‌های گوناگون در راستای ارتقای سواد رسانه‌ای آحاد مخاطبان کشور در قالب موسسات، نهادها، انجمن‌ها و ... اقداماتی داشته‌اند که هر یک در جایگاه خود قابل تقدیر است.
ناصر مقدم افزود: آنچه دارای اهمیت است ایجاد ارتباط این مجموعه‌ها جهت هم‌افزایی بیشتر جهت اقدامات در زمینه ارتقای سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی از یک سو و بررسی موانع توسعه عمومی این مفهوم و مهارت در جامعه از سوی دیگر است. بر این اساس و با عنایت به ضرورت غیر قابل انکار موضوع سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی و همچنین بررسی همه جانبه آنچه تاکنون صورت گرفته و آنچه باید انجام شود و موانع پیش رو، نشست تخصصی سواد رسانه¬ای و اطلاعاتی مجازی برگزار خواهد شد تا محملی جهت بیان نظرات، یاری گر موثری در زمینه ترسیم نقشه راه‌ آینده نهضت سواد رسانه‌ای باشد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: این نشست با دو هدف کلی برگزار خواهد شد:۱- شناسایی ایده های برتر برای تقویت تولید و نشر محتوای مناسب در ارتقای سواد رسانه¬ای. ۲- شناسایی تجارب موفق در ارتقای سواد رسانه ای. محورهای اصلی دریافت آثار سابقه فعالیت در حوزه سواد رسانه ای ارائه فهرست آثار و فعالیت های برتر در حوزه سواد رسانه ای و ارسال فایل آثار.ثبت ایده یا تجربه موفق ارائه عنوان ایده یا تجربه شما ناظر به حل چه مسئله و چالشی است، شرح اجمالی ایده یا تجربه و ارسال فایل مستندات و تشریح ایده یا تجربه.
وی در پایان از تمامی فعالان و کنشگران عرصه سواد رسانه ای دعوت می¬شود تا مسائل، ایده ها، راهکارها و تولیدات خود را تا ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ به آدرس سایت mas.saramad.ir و ایمیلMas@farhangmail.irارسال نمایند.
گفتنی است: شماره تماس های ۳۲۵۲۴۸۴۸ ۰۲۶و ۰۹۱۷۸۷۲۲۷۱۳ نیز پاسخگوی سوالات احتمالی خواهند بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار