جزئیات طرح خروج ایران از «NPT»
کد خبر: 988632
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Bg
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
عضو هیئت رئیسه مجلس تشریح کرد
رئیس کمیسیون اقدامات پیشدستانه علیه امریکا از تدوین طرح خروج از NPT از سوی این فراکسیون خبر داد و شروط اجرای این طرح را تشریح کرد.
سرویس سیاسی جوان‌آنلاین: سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در گفتگو با مهر، اظهار داشت: طرح خروج از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) از سوی فراکسیون اقدام پیشدستانه علیه امریکا تدوین و در جلسه سه‌شنبه صحن علنی مجلس از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول شد. نماینده مردم مشهد در مجلس در تشریح جزئیات این طرح گفت: در صورت تصویب نهایی این طرح دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است به منظور اقدام متقابل در برابر نقض تعهدات طرف‌های امریکایی و اروپایی برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در صورت ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل، بلافاصله ضمن خروج از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای اجرای تمامی الزامات ذیل این پیمان را ملغی و انجام تمامی همکاری‌های نظارتی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را قطع کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: وزارت امور خارجه و سازمان انرژی اتمی موظف هستند طی یک هفته پس از ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل گزارش جامعی درخصوص اقدامات انجام شده مبتنی بر این قانون را به مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار