تولید ریل در ذوب آهن اصفهان ، باور به توان داخلی را تقویت کرد
کد خبر: 988269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00495p
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان:
مهندس منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان جمعه 4بهمن ماه دربرنامه زنده‌رود شبکه اصفهان ، آخرین دستاوردهای این شرکت را تشریح کرد .

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اهمیت روز 23 دیماه در صنعت فولاد کشور گفت :  قرارداد تاسیس ذوب آهن اصفهان در سال 1344 ، تولید فولاد در کشور برای اولین بار در سال 1351 و همچنین بهره برداری از فولاد مبارکه در سال 1371 در این روز اتفاق افتاده است . ضمن اینکه امسال در روز ۲۳ دی ماه رکورد تولید روزانه جدیدی در  بخش کوره بلند ذوب آهن ثبت شد .

وی افزود : صنعت فولاد از ۶۰۰ هزارتن تولید قبل از انقلاب به ۲۶ میلیون تن رسیده که نشان دهنده موفقیت این صنعت است و این در حالی است که نیمی از تولیدات فولادی کشور صادر می شود که در شرایط تحریم کار بزرگی است .

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان به نقش این شرکت در شکل گیری سایر صنایع فولادی اشاره کرد و گفت : این مجتمع عظیم صنعتی ، فرهنگ صنعتی را در کشور ایجاد کرد و متخصصان آن در ساخت سایر صنایع فولادی از جمله فولاد مبارکه نقش داشتند و صنعت کشور مرهون ذوب آهن است .

مهندس یزدی زاده ، تولید انواع مختلف ریل برای خطوط بین شهری و مترو در ذوب آهن را یک افتخار بزرگ برای صنعت کشور و باعث افزایش باور به توان داخلی دانست و گفت : تولید ریل بدون مشکل در این شرکت انجام می شود و این باور در وزارت راه و راه آهن جمهوری اسلامی ایجاد شده است که نیازی به واردات این محصول نداریم . در حال حاضر هم فولاد ریل و هم نورد آن با توان داخلی انجام می شود و مطابق با استاندارد جهانی است که بسیار سخت گیرانه است.

مدیرعامل ذوب آهن اظهار داشت : این شرکت یک خانواده بزرگ است و مسئولیت اجتماعی خود را برای توسعه شهرستان ، استان و کشور در ابعاد زیرساختی انجام داده است و لذا می توان گفت ریشه دارترین صنعت کشور در جامعه است .

وی افزود :  ذوب آهن اصفهان تنها شرکتی است که با روش رایج جهانی یعنی روش کوره بلند،فولاد تولید می کند و از یارانه انرژی بهره مند نیست و همین امر رقابت با سایر فولادسازان را برای این شرکت سخت کرده است. ضمن اینکه با وجود سهم ده درصدی در تولید فولاد کشور ، متاسفانه با مشکل کمبود مواد اولیه مواجه هستیم و این جفایی بر این شرکت بزرگ است .

مهندس یزدی زاده  کار کردن برای ذوب آهن اصفهان را یک افتخار بزرگ دانست و گفت :  از سال 1373 وارد ذوب آهن شدم و سپاسگزار و شرمنده خانواده هستم چرا که به دلیل مشغله کاری زمان کمتری در کنار خانواده بودم. پسری دارم که دوره آموزشی سربازی را می گذراند و در رشته معماری تحصیل کرده است  .

مدیر عامل ذوب آهن در پاسخ به سوالات سهامداران گفت :  توقعات سهامداران به جا است اما حمایت از سهام وظیفه سهامداران عمده و حقوقی است. ذوب آهن وظیفه شفاف سازی را به خوبی انجام داده است .خودم سهامدار ذوب آهن هستم و از سهامدارانی که سودآوری این سهام به اندازه مورد نظر آنها نبوده عذر خواهی می کنم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار