بسیج با کاخ نشینان مستکبر کنار نمی آید
کد خبر: 988160
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004944
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رهبری در مورد بسیج می‌فرمایند که بسیج مبدل تهدیدات به فرصت و خنثی کننده توطئه هاست لذا خدمت گذاری در بسیج هیچ معادلی ندارد و مجاهدت در اینجا بی مانند است.
به گزارش جوان‌آنلاین به نقل از خبرگزاری بسیج، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی، نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش سراسری فرماندهان سازمان بسیج مستضعفین که صبح امروز با حضور فرماندهان عالیرتبه سپاه و بسیج در سالن ۵ آذر سازمان بسیج مستضعفین در حال برگزاری است با اشاره به ایام شهادت سرور زنان عالم حضرت زهرا (س) و فرهنگ فاطمی مبنی بر لزوم عبادت خالصانه گفت:حضرت زهرا سلام الله علی‌ها فرمودند هرکسی با عبادت خالص رو به خدا آورد خدا بهترین مصلحت اش را برای او رقم می‌زند.


نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران ادامه داد: بر همین اساس ما باید در کنار توجه به مناسک به حقیقت عبادت و نماز و روزه دقت کنیم و اگر عبادت همراه با خلوص انجام شد عمل بالا برندگی پیدا می‌کند و خدا حامی انسان می‌شود، یکی از مهم‌ترین آسیب‌ها این است که اگر رنج الهی کم شود اثربخشی عمل نیز کم می‌شود.


وی با اشاره به جایگاه رفیع شهادت شهید قاسم سلیمانی که نتیجه‌ی رفتار خالصانه وی بود تصریح کرد:حاج قاسم سلیمانی هم زندگی و هم شهادت پر برکتی داشت. این شهید با اخلاصش کاری کرد که تا قیامت همه مدیون او باشند و شهادتش مرگ تدریجی استکبار را سرعت ببخشد تا آمریکا بفهمد که شهادت او از خود او خطرناک‌تر است. درون مایه‌ی اثربخشی شهید سلیمانی اخلاص در عملش بود که مورد هدایت خاص و راهبری الهی قرار گرفت.


حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی عنوان کرد:با اخلاص انسان به جایی می‌رسد که خداوند مدیریت اعضا و جوارح انسان را بدست می‌گیرد و فتنه‌ها نمی‌توانند او را بلرزاند. اگر اعتماد به خدا و اخلاص در عمل انسان جاری شود دیگر شیاطین انس و جن نمی‌توانند در آدم اثر بگذارند.


وی افزود: ما فرماندهان برای انجام ماموریت و وظیفه‌ی خود به اخلاص نیاز داریم. امروز معنویت شرط انجام ماموریت است لذا شما فرماندهان وقتی را برای دریافت فیض از مبدا فیض کنار بگذارید و براساس سفارش رهبری ساعاتی از شب را به عبادت بپردازید. اخلاص را باید از خدا بخواهیم. همه روزی خواهیم مرد، اما عمل با اخلاص همراه انسان می‌ماند؛ نکند درگیر عمل شوید که از روح عمل بازبمانیم.


حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی تصریح کرد: مطالبه رهبری ارتقای بسیج است، زیرا بسیج رمز و مایه‌ی ماندگاری انقلاب است. یکی از برجسته‌ترین عامل بقای انقلاب بسیج است که عظیم‌ترین یادگار امام راحل است. رهبری در مورد بسیج می‌فرمایند که بسیج مبدل تهدیدات به فرصت و خنثی کننده توطئه‌ها است لذا خدمت گذاری در بسیج هیچ معادلی ندارد و مجاهدت و تلاش در اینجا بی مانند است.

وی عنوان کرد: امروز مولفه قدرت ما انرژی هسته‌ای نیست بلکه بسیج است همین بسیجی که در دوران حضرت زهرا س نبود و ایشان در فقدان آن گریستند. امروز ارتقای بسیج یعنی بسیج به لحاظ کمی عالم گیر شود و حکومت جهانی صاحب الزمان، بسیجی جهانی داشته باشد. بسیج یعنی همان ۷۲ اصحاب اباعبدالله که در میدان ماندند لذا بسیجی همه چیز می‌دهد، اما دین و انقلاب نمی‌دهد.


حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به مولفه‌های تحول در سازمان بسیج مستضعفین ابراز کرد: تحول مبنایی در بسیج یعنی تبیین فرهنگ بسیجی، در واقع بسیج فرهنگ و گفتمان قرآنی است که ریشه در فرهنگ فاطمی و عاشورایی دارد. حضرت زهرا (س) به ما گفتمان فاطمی که گفتمان بسیج است را یاد دادند تا با همه چیز جلوی دفن دین خدا گرفته شود. فرهنگ بسیجی یعنی قاسم سلیمانی، یعنی جهاد در راه خدا. بگذارید به بسیج تهمت بزنند و کارشکنی کنند، اما بسیج برای دفاع از انقلاب پیش قدم می‌ماند.


وی اضافه کرد: امروز باید چند مولفه را در بسیج تقویت کرد تا به همان استاندارد مورد نظر رهبری تبدیل شود. بسیج باید نسبت به دین بصیرت داشته باشد. از نقطه ضعف بی بصیرتی، دشمنان برخی صحابه را مقابل اسلام گذاشتند لذا باید از لغزش فکری دوری جست و اگر بخواهیم به معنای واقعی مومن به دین باشیم باید بصیرت خود را افزایش دهیم. بسیجی باید در باب احکام و وظایف شرعی به دین شناسی قوی برسد.


حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی گفت: یکی از مهم‌ترین طرح‌های بسیج که در راستای تقویت بصیرت دینی عمل می‌کند، طرح صالحین بسیج است. باید در این طرح بسیجیان به بصیرت دینی لازم برسند. بصیرت به دین قدرت تکلیف گرایی به انسان می‌دهد تا هرجایی به لحظه وظیفه خود را بشناسد، در حقیقت بصیرت دینی به برنامه‌های ما جهت می‌دهد و به ما نسبت به توطئه‌ها مصونیت می‌بخشد.


وی یادآور شد: در فتنه‌ی امسال که نسبت به فتنه سال ۸۸ خطرناک‌تر بود، اگر رهبری نبودند ما معلوم نبود کجا بودیم. با بصیرت نباید اجازه دهیم دشمن ما را با فتنه‌ها گمراه کند. من امیدوارم یکی از آثار این جلسه ایجاد عزمی جدی در ما باشد تا نسبت به دین بصیرتر باشیم. آنچه امروز دشمن را بیش از موشک‌ها می‌ترساند روحیه انقلابی است، نگذارید برخی از فضا سازی‌ها و کج سلیقیگی‌ها این روحیه بسیجی را کمرنگ کند. ما را متهم نکنید که اهل گفتگو با دنیا نیستیم، نه بسیج مهربان است، اما با کاخ نشینان مستکبر کنار نمی‌آید.


حجت الاسلام حاجی صادقی عنوان کرد: دومین مولفه‌ی بسیجی تراز انقلاب؛ شجاعت و جسارت و عمل با بصیرت است. بسیجی آن کسی است که وقتی صراط مستقیم را شناخت دیگر به قضاوت‌ها کاری نداشته باشد. روحیه‌ی انقلابی بسیج بدون تعقل و منطق نیست بلکه به معنای ایستادگی مقتدرانه بر اصول و مبانی است.


نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: مراقب باشید بی عدالتی‌ها و تهمت‌ها روحیه‌ی انقلابی ما را تضعیف نکند. دیگر مولفه قدرت بسیج، التزام فکری و عملی هرچه بیشتر به دین خدا و ولایت است، در حقیقت ولایت مداری یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها است.


وی اذعان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب برنامه‌ی چهل سال دوم بسیج است. امروز هیچ مدالی بالاتر از سربازی ولایت نیست. عزیزان به دستورات رهبری عنایت کنید چراکه با ولایت مداری مصون ماندن ما از انحراف تضمین می‌شود. تجربه می‌گوید اگر کسی با ولایت نباشد حتی اگر رییس جمهور و سردار هم باشد عاقبت بخیر نمی‌شود.


حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی مطرح کرد: باید توانمندی‌های همه جانبه در هر عرصه‌ای ارتقا یابد. ما باید به لحاظ نظامی و قدرت سخت در بالاترین سطح باشیم. برهمین اساس بسیج سال ۹۸ نباید با بسیج سال ۹۷ یکسان باشد و هرسال باید شاهد ارتقا در همه زمینه‌ها باشیم. بسیج باید برای در هر حادثه‌ای آماده باشد از همین رو بسیج یک بعدی نیست و در همه ابعاد فعالیت دارد.


وی ادامه داد: باید بصیرت افزایی بسیجیان نسبت به دشمنان افزایش یابد و نباید غفلت کرد. بسیجی سنگرنشین انقلاب است و نسبت به توطئه‌ها و وظایف بصیر است. بسیجی قدرت تکلیف شناسی دارد و نسبت به موفقیت‌ها و فرصت‌ها بصیرت دارد. بدون مبالغه باید حلقه‌های صالحین را به عنوان شبکه‌ی ارتقای بصیرت افزایی بسیج تقویت کنید.


نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: امروز شبکه صالحین می‌خواهد ۲۰ هزار روحانی را در خدمت بسیج بیاورد و بنا است به لحاظ محتوایی این حلقه‌ها انسجام پیدا کند؛ لذا شما فرماندهان ظرفیت‌هایی را فراهم کنید تا شاهد افزایش بصیرت دینی بسیجیان باشیم.


حجت الاسلام حاجی صادقی در پایان با اشاره به لزوم ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات جدی من این است که هرچه می‌توانید با روحیه‌ی حاج قاسم سلیمانی بمانید. مادامی که این روحیه وجود دارد انتخابات مجلس هم تکلیف گرایانه می‌شود. اگر می‌خواهید مردم انتخاب درست انقلابی داشته باشند نگذارید روحیه‌ی مکتب حاج قاسم سلیمانی کمرنگ شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار