تهدید دوباره یک بانک ترکیه‌ای از سوی امریکا
کد خبر: 987613
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048vF
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۷
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: دولت امریکا به دنبال وضع جریمه سنگین علیه یک بانک ترکیه‌ای است که به نقض قوانین امریکا در زمینه تحریم‌های ایران متهم شده است.
به نوشته رویترز، دولت امریکا سه‌شنبه گفته بانک دولتی «هالک‌بانک» (بانک خلق) باید تا زمان حضور در دادگاه برای پاسخگویی در خصوص اتهاماتش میلیون‌ها دلار جریمه شود.
دادستان‌ها در در دادخواستی که در دادگاه فدرال منطقه «منهتن» تنظیم شده، گفته‌اند بانک خلق باید در ابتدا بابت «بی‌احترامی به دادگاه» روزانه یک میلیون دلار جریمه شود و این رقم باید هر هفته دو برابر شود.
در این دادخواست عنوان شده اعمال چنین جریمه‌ای، یک تحریم مناسب و ضروری برای وارد آوردن فشار کافی روی متهم جهت اتمام توهین به دادگاه و حضور در آن است. طبق محاسبه، بانک ترکیه‌ای در صورت امتناع از حضور در دادگاه در هفته اول ۷ میلیون دلار و برای دو هفته بعدی ۲۱ میلیون دلار جریمه خواهد شد. این رقم در پایان هفته هشتم به ۸/ ۱ میلیارد دلار می‌رسد.
دادستان‌های امریکایی حدود یک ماه پیش بانک ترکیه‌ای را به تخلف و پولشویی متهم کرده و ادعا کردند مدیران آن با استفاده از شرکت‌های صوری در ایران، ترکیه و امارات به تهران برای دور زدن تحریم‌ها کمک کرده است. امریکا به همین بهانه علیه ۹ نفر اعلام جرم کرده است. «رضا ضراب» تاجر متمول ترکیه‌ای و «هاکان آتیلا» مدیر این بانک و از افراد نزدیک به اردوغان از جمله این افراد هستند.
هالک بانک به دو احضاریه‌ای که تاکنون از دادگاه دریافت کرده توجهی نکرده و از شرکت در جلسات دادگاه خودداری کرده است. دولت ترکیه این پرونده را سیاسی دانسته و ادعا‌های دادستان‌های امریکایی را رد کرده است.
برچسب ها: پولشویی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار