پرواز هواپیما‌های کشور‌های خلیج‌فارس در آسمان ایران و عراق
کد خبر: 987310
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048qM
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۱
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: خبرگزاری رویترز گزارش کرد که خطوط هواپیمایی قطر و امارات و چند شرکت هواپیمایی حاشیه خلیج‌فارس همچنان از آسمان عراق و ایران برای پرواز‌های خود استفاده می‌کنند.
به گزارش فارس، رویترز گزارش کرد که با وجود حوادث اخیر منطقه، خطوط هواپیمایی قطر و امارات و چند شرکت هواپیمایی حاشیه خلیج‌فارس همچنان به پرواز در آسمان عراق و ایران ادامه می‌دهند.
رویترز مدعی شد که برخی شرکت‌های هواپیمایی حاشیه خلیج‌فارس نیز به دنبال حوادث اخیر در منطقه، مسیر پرواز‌های خود را تغییر داده‌اند که به اذعان این شرکت‌ها تغییر مسیر آن‌ها باعث وارد آمدن خسارت‌هایی برای آن‌ها شده است.
بر‌اساس این گزارش، برخی شرکت‌های هواپیمایی در منطقه همچون شرکت هواپیمایی الخلیج بحرین مسیر پرواز‌های خود به اروپا را تغییر داده و به جای استفاده از آسمان عراق از آسمان عربستان سعودی و مصر استفاده می‌کند که مسیر پروازی آن را طولانی‌تر و مصرف سوخت آن را بیشتر کرده است. رویترز همچنین در گزارش خود آورده است که برخی شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی از جمله شرکت لوفت‌هانزا، ایر فرانس و خطوط هواپیمایی سنگاپور مسیر پرواز‌های خود از آسمان ایران و عراق را تغییر داده‌اند. چهارشنبه گذشته «اکبر الباکر»، رئیس اجرایی شرکت هواپیمایی قطر اعلام کرد که پرواز‌های این شرکت به ایران [و در آسمان ایران]ادامه خواهد داشت. طبق گزارش رویترز، الباکر افزود که در جریان تشدید تنش اخیر در منطقه، این شرکت هیچ‌گونه لغو بلیت‌های پرواز نداشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار