طرحی برای اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان تهیه می‌کنیم
کد خبر: 987157
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048nt
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۵
ابوترابی:
سرويس سياسی جوان آنلاين: نماینده نجف‌آباد در مجلس گفت: قانون نظارت بر رفتار نمایندگان دارای اشکالات و ضعف‌هایی است و برای رفع ایرادات و اصلاح این قانون در مجلس طرحی را تهیه و تدوین خواهیم کرد.
به گزارش فارس، ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس فعلی و داوطلبان انتخابات مجلس آینده در شورای نگهبان گفت: ما در حوزه نظارت بر رفتار نمایندگان و قانون مصوب‌شده در این باره دارای ضعف‌ها و اشکالاتی هستیم و لازم است طرحی درباره اصلاح قانون نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس تهیه و تصویب شود که ما این طرح را تدوین خواهیم کرد. وی افزود: ما دارای یک ضعف قانونی جدی هستیم که هر کسی می‌تواند در انتخابات ثبت‌نام کند در حالی که در بسیاری از کشور‌های جهان این‌گونه نیست. در اکثر کشور‌ها به این شکل است که کسی که برای انتخابات ثبت‌نام می‌کند باید هزینه ثبت‌نامش را خودش پرداخت کند، گاه این هزینه مادی است و گاه معنوی.
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس اظهار داشت: متأسفانه در کشور ما افراد فله‌ای برای انتخابات ثبت‌نام می‌کنند، در حالی که می‌دانند ردصلاحیت می‌شوند، اما این ثبت‌نام را انجام می‌دهند و، چون علت ردصلاحیت‌شان به صورت کتبی به آن‌ها ابلاغ می‌شود شروع به فضاسازی رسانه‌ای علیه شورای نگهبان و نظام می‌کنند. ابوترابی خاطرنشان کرد: باید وقتی افراد ثبت‌نام می‌کنند تمام پرونده‌های آن‌ها در منظر عموم گذاشته شود تا این گونه فضاسازی‌ها علیه شورای نگهبان و نظام انجام نشود. وی افزود: در بعضی از کشور‌ها هزینه انتخابات از کسی که داوطلب است هنگام ثبت‌نام در انتخابات اخذ و در یک حساب مشخص واریز می‌شود و اگر فرد داوطلب از ۵ درصد آرا کمتر رأی بیاورد، پول ذکرشده به نفع دولت مصادره می‌شود. این هم متأسفانه در کشور ما پیاده نمی‌شود. نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس در پایان گفت: در کشور ما فله‌ای ثبت‌نام می‌کنند و متعاقباً فله‌ای هم ردصلاحیت می‌شوند و بعد هم برای نظام هزینه ایجاد می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار