‌ کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع(برگزار می شود
کد خبر: 985904
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048Tg
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان :
حجت الاسلام و المسلمین دکتر انصاری گفت : برای برگزاری کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی(ع) در شهر اصفهان برنامه ریزی شده است وهدف از برگزاری این کنگره، آشنا کردن مردم، جهان و‌ ملت با معارف اهل بیت به ویژه حضرت علی(ع) است.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان درنشست خبری کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی حضرت امیرالمومنین امام علی(ع) با حضور اصحاب رسانه در مجتمع مطبوعاتی اصفهان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا به تمامی دوستداران اهل بیت (ع)‌ و همچنین شهادت سردار بزرگ اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت و در گذشت جمعی از هموطنان را در سقوط هواپیما گفت:خون این شهید(شهید حاج قاسم سلیمانی) همان گونه که خدا وعده داده باعث جنبش جدید در جهاد در برابر زورگویی و استکبار که همیشه دنیا را برای خود می خواستند شد و انسجام و اتحاد خوبی در بین مردم عزیز ما و سایر دنیا ایجاد کرد

حجت الاسلام و المسلمین دکتر انصاری یکی از ضرورتهای کشور و‌ نظام را تبیین  معارف اهل بیت و‌شخصیت بزرگ ائمه معصوم و‌ در راس آن بزرگواران حضرت  امیرالمومنین(ع) به مردم دانست و خاطرنشان کرد:همگان به این نکته توجه داشته باشند که اگر سعادت دنیا و‌آخرت را می خواهند باید به عارف اهل بیت(ع) متوسل شوند.

وی افزود:‌استان ‌و‌ شهر اصفهان از شهرها و استان‌های ولایتمداری است که در زمینه های مختلف ارادت و‌ محبت  خود را به اهل بیت(ع) نشان داده است وجود مجالس، محافل نمونه ای از این مهم است که مردم اصفهان مردمانی علاقه مند به اهل بیت(ع) بوده و‌ هستنداز این رو در آستانه ۱۴۰۰ امین شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)، این ضرورت را ایجاب کرد در قالب کنگره به ابعاد مختلف این شخصیت ارزشمند تاریخ جهان بشریت پرداخته شود.

حجت الاسلام انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه مدت‌هاست برای برگزاری کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی(ع)  در شهر اصفهان برنامه ریزی شده است.هدف از برگزاری این کنگره، آشنا کردن مردم، جهان و‌ ملت با معارف اهل بیت به ویژه حضرت علی(ع) است.

وی ادامه داد:‌ اگرتمامی ابعاد شخصیتی مولای متقیان را در یک ‌مورد تبیین کنیم آن سخنان گهربار این مولا در قالب کلمات، خطبه‌ها در نهج البلاغه است که نشان دهنده شخصیت این امام بزرگ است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان در پایان گفت:‌  اختتامیه این کنگره عظیم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار حضور بسیاری از شخصیت‌های علمی، فرهنگی و دینی و‌معارف اهل بیت،برگزار می‌شود و انشاء الله با همکاری و همیاری همگان این کنگره به اهداف خود در ترویج معارف علوی دست یابد.

آقای سیدرضا حسین زاده، رئیس شورای سیاستگذاری کنگره بررسی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی(ع) گفت:دبیر خانه کنگره از تاریخ دهم خرداد الی 30 آبانماه شروع به  اعلام فراخوان و دریافت آثار در ۳۴ محور در بخشهای مقاله-پایان نامه-کتاب-شعر- هنرهای تجسمی  برای گروه‌های مخاطبان حوزوی، شعرا، هنرمندان انجام شد..حدود ۱۰۸۲ اثر در بخش( مقاله،کتاب، پایان نامه،شعر و آثار هنرمندان) به دبیرخانه کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع)‌ ارسال شد. بعد از ارزیابی اولیه-ارزیابی نهایی آثار یکماه طول کشید و اکنون  چهارده جلد مقالات برگزیده فارسی و ۳۲ مقاله به زبان انگلیسی و فرانسه  در حال چاپ است.

رئیس شورای سیاستگذاری کنگره بررسی ابعاد شخصیتی امیرالمومنین امام علی(ع) گفت: ۱۴ جلد از مقالاتی که نمره ۷۰ به بالا اخذ کردند پس از ویراستاری و صفحه آرایی با همکاری دانشگاه آزاد واحد فرهنگی‌و‌ قرآن و‌ عترت در دست چاپ است.کار ارزشمندی با واحد دانشگاه آزاد واحد خوراسگان انجام شد. و همچنین در این راستا۳۲ مقاله در زبان انگلیسی و فرانسه در دو مجلد چاپ و وزارت امور خارجه این کتاب ها را برای مشتاقان در دنیا ارسال می کند.

همچنین ریس شورای سیاستگذاری از اعطای 5 جایزه به خبرنگارانی که در  اطلاع رسانی این کنگره به عموم مردم نقش پررنگ تری داشته باشند در اختتامیه تجلیل از آثار هنرمندان خبر داد.

وی اظهار داشت: به مناسبت شهادت سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی و به پاس خدمات این سردار عظیم الشان در اختتامیه کنگره، نشان ولایت به خانواده ایشان تقدیم می‌شود که هماهنگی هایی با سپاه قدس و نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس با دستان آیت الله العظمی مظاهری ریس حوزه علمیه اصفهان و وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی تقدیم می‌شود.

 وی از اقدامات ارزشمند کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امام علی (ع)‌ را برگزاری مسابقه کتابخوانی دانست که با همکاری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و ‌انجمن ناشران  در حال برگزاری است . در این مسابقه ۲ جلد کتاب پیرامون شناخت شخصیت حضرت زهرا(س) و حضرت علی(ع) با تخفیف ۴۰ درصدی بین دانش آموزان توزیع شد که فرصت کتابخوانی در این راستا فراهم‌ و‌ دانش آموزان با اهل بیت(ع) بیشتر آشنا شوند. همچنین مسابقه‌ای در دهه فجر همراه با جوایز نفیس در این راستا برگزار خواهد شد.

 حجت الاسلام بیگی  مدیرکل فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ضمن بیان فضایل و خصایص  از افتتاحیه کنگره بازخوانی ایعاد شخصیتی امام علی (ع) در روز چهارشنبه 25 دی ماه 1398 در  سالن همایش های بین المللی امیر کبیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان خبر داد و افزود  : چهارشنبه صبح ضمن ارایه گزارشهای دبیر علمی از روند ارزیابی مقالات رسیده -حایزین رتبه اول تا سوم مقالات خودر ا ارایه خواهند کداد. و در بعدازظهر روز چهارشنبه پنل های علمی از  سایر مقالات برگزیده برگزار خواهد شد.

دکتر مسعود نیک آفرین با بیان این مطلب که هرکجای اصفهان ابعاد شخصیت حضرت علی(ع) در هنر، معماری، تاریخ و‌فرهنگ‌و‌ تمدن اسلامی می بینیم ادامه داد: اگر از ابعاد شخصیتی امام علی (ع) استفاده کنیم بسیاری از مشکلات امروز جامعه و‌ جامعه بین‌المللی برطرف می‌شود.حلقه مفقوده و‌گمشده دنیای امروز توسل به جملات و‌عبارات مباحث فاخر ائمه معصومین(ع) به ویژه حضرت علی (ع) است. اصفهان تمامی مباحث فرهنگی و هنری و تاریخی در خدمت مذهب بزرگ شیعی و‌ طلایه دار آن حضرت علی (ع) است.

مدیرکل تشریفات استانداری گفت:‌کمیته سه نفره‌ای متشکل از مدیرکل روابط عمومی و‌ مدیرکل تشریفات و مدیرکل دفتر استانداری اصفهان برای برگزاری و‌برنانه ریزی کنگره امام علی (ع) تشکیل شده است.وظیفه کمیته استانداری در رابطه با کنگره در زمینه رسانه‌ها و‌ روابط عمومی‌حسب دستور استاندار و‌حمایت ویژه از برگزاری شایسته و‌ آبرومند در حال انجام است و ما در کنار شورای سیاستگذاری کنکره حضور خواهیم داشت

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار