راز تشییع میلیونی سردار دل‌ها از زبان آیت‌الله میرباقری
کد خبر: 985187
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048I7
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با اشاره به تشییع میلیونی شهید سردار قاسم سلیمانی توسط مردم گفت: کسانی که اهل عمل صالح هستند، خداوند این گونه محبت‌شان را در دل مردم قرار می‌دهد.
سرويس ايثار و مقاومت جوان آنلاين: آیت‌الله سیدمحمدمهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی و یکی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم با اشاره به ویژگی خاص اخلاقی شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی که جزو السابقون بود، بیان داشت: السابقون در صحنه‌هایی قدم می‌گذارند که هنوز فتح نشده است، راهی که مبهم است، خدا نصرت می‌کند، راه باز می‌شود و دیگران پشت سر او قدم در آن مسیر می‌گذارند.

وی با بیان اینکه انسان‌های اندکی جزو السابقون قرار می‌گیرند، افزود: باید توجه داشت که قدم برداشتن در این وادی مبهم که کار بسیار سخت و سنگین است، نیازمند حضور انسان‌های بزرگی است که حاج قاسم سلیمانی جزو این افراد بود.

حاج قاسم؛ ایجاد شبکه نیروی مقاومت در جهان اسلام و رودرویی با شیاطین مستکبر عالم

آیت‌الله میرباقری با اشاره به تلاش‌های سردار شهید سلیمانی برای ایجاد شبکه نیروی مقاومت در جهان اسلام ابراز داشت: ایجاد شبکه به هم پیوسته مقاومت در دنیای اسلام آن هم در مقابل شیاطین مستکبر عالم، کار ساده‌ای نیست. ایشان بارها، بار‌ها و بار‌ها خودش را در معرض خطر قرار داد.

وی با تأکید بر اینکه انسانی که نزد بارگاه الهی امتحان پس می‌دهد، در امتحان بعدی خداوند متعال از او امتحان سخت‌تر می‌گیرد، ادامه داد: سردار شهید قاسم سلیمانی از کسانی بود که دائماً خودش را در معرض شهادت قرار داده بود و هر سفری که می‌رفت در معرض این بود که به شهادت برسد.

هیچ برتری‌جویی و فساد در شهید سردار سلیمانی مشاهده نشد

این استاد اخلاق حوزه با اشاره به دیگر ویژگی سردار شهید سلیمانی تصریح کرد: ایشان جزو کسانی بود که با همه مجاهدت، جسارت و افتخاراتش هیچ برتری‌جویی و فسادی در او دیده نشد. این در حالی که ریشه همه فساد‌ها همین برتری‌جویی است.

وی گفت: انسانی که نمی‌خواهد خودش را اثبات کند، فقط می‌خواهد بندگی کند، تمام کارهایش را در مسیر دین قرار می‌دهد. سردار شهید تواضع به تمام کلمه داشت.

آیت‌الله میرباقری با اشاره به تشییع میلیونی شهید سردار قاسم سلیمانی توسط مردم، اظهار داشت: کسانی که اهل عمل صالح هستند، خداوند این گونه محبتشان را در دل مردم قرار می‌دهد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار