برخی خصوصی‌سازی‌ها غیرقانونی و غیر تخصصی بوده است
کد خبر: 981148
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Ey
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۲
لاریجانی:
سرویس سیاسی جوان آنلاین: هر اقدام معقولی که می‌خواهیم انجام دهیم باید آن را برای جامعه باز کنیم، مردم ما مردم فهیمی هستند و اگر بدانند کاری منطقی است، از آن حمایت می‌کنند.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در مراسم افتتاح واحد نخست بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو در استان کرمانشاه بر لزوم اصلاح چرخه‌های اقتصادی کشور تأکید کرد و گفت: تنها در این صورت است که می‌توانیم سرمایه‌گذاری و اشتغال در کشور ایجاد کنیم. متأسفانه گاه شاهدیم موضوعات ملی و تخصصی دستمایه کشمکش‌های سیاسی شده و همین باعث می‌شود فضا برای تحقق یک تفکر ملی فراهم نشود که آسیب‌زاست.
لاریجانی با بیان اینکه «همه نهاد‌ها و دستگاه‌ها باید دست به دست هم بدهند و اتحاد داشته باشند تا بتوانیم اصلاحات واقعی را در اقتصاد رقم بزنیم»، گفت: باید مسائل را نیز برای ملت بازگو کنیم. مردم ما مردم فهیمی هستند و از امور منطقی حمایت می‌کنند.
رئیس مجلس با بیان اینکه «باید فضا را برای فعالیت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم کنیم»، گفت: اگر چه حمایت از بخش خصوصی ضروری است، اما نباید به بهانه اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برخی امور به نهاد‌های غیرتخصصی واگذار شود که متأسفانه در گذشته این کار صورت گرفته و برخی نیروگاه‌ها بابت دیون به نهاد‌های غیرتخصصی واگذار شده که خلاف قانون است و باید برگردانده شود.
وی گفت: یکی از ایرادات ما به دولت همین موضوع است و باید واگذاری‌ها به بخش خصوصی صاحب صلاحیت صورت بگیرد.
لاریجانی در ادامه با بیان اینکه «وزارت نیرو اقدامات خوبی در حوزه تأمین برق داشته است»، گفت: نباید اجازه دهیم باد‌های موسمی که در فضای سیاسی کشور می‌وزد، حواس ما را از این خدمات پرت کند. در برنامه ششم توسعه نیز فضا برای فعالیت بخش خصوصی در صنعت برق کشور به خوبی دیده شده، البته مشکلاتی هم وجود دارد که گاه باعث کاهش انگیزه فعالان بخش خصوصی می‌شود که باید چاره‌ای برای رفع آن‌ها اندیشید.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار