بخشش خانه برای بخشیدن جان
کد خبر: 980858
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047AI
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
اعضای خانواده‌ای که پسرشان در یک قدمی طناب دار قرار داشت با بخشیدن خانه‌شان به اولیای‌دم رضایت آن‌ها را جلب کردند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، متهم پرونده که مردی ۳۰‌ساله به نام کیوان است صبح روز گذشته در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. وقتی قاضی قربان‌زاده رسمیت جلسه را اعلام کرد، نماینده دادستان خودش را به جایگاه رساند و کیفرخواست را قرائت کرد. او گفت: کیوان از اول آذر‌سال‌۹۴ به اتهام قتل یکی از دوستانش که اکبر نام دارد تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد. متهم در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرده و گفته است: «مغازه فروش لوازم آرایشی داشتم و یک دختر جوان به نام شهره هم در آنجا کار می‌کرد. روزی آن دختر گفت مقتول در نبود من حرف‌های نامربوطی زده‌است. از شنیدن آن حرف‌ها عصبانی شدم و سراغ اکبر رفتم. وقتی از او گلایه کردم حرف‌های شهره را انکار کرد و گفت این حرف‌ها را نزده است.»

متهم در ادامه گفته است: «هنوز تحت تأثیر حرف‌های شهره بودم به همین خاطر روز حادثه در مغازه مشغول خوردن غذا بودیم که با رسیدن اکبر دوباره در این باره حرف زدیم. داشتیم غذا می‌خوردیم که اکبر ناراحت شد و جوابم را داد. این شد که عصبانی شدم و با چاقوی میوه‌خوری یک ضربه به سینه اکبر زدم.» نماینده دادستان در ادامه گفت: «متهم قبلاً محاکمه و به قصاص محکوم شده‌است. او بعد از تأیید رأی در دیوان عالی کشور و در حالی که پای چوبه دار قرار گرفته‌بود موفق شده رضایت اولیای‌دم را با پرداخت دیه جلب کند که درخواست می‌کنم از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.»

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و در آخرین دفاعش گفت: «قتل دوستم کار اشتباهی بود و من نباید با حرف‌های شهره تحریک می‌شدم و تحت تأثیر قرار می‌گرفتم. با تأیید حکم قصاص روز اجرای حکم چند نفر بودیم که با هم پای چوبه دار رفتیم. آن روز همه اعدام شدند، اما من توانستم با پرداخت دیه از مرگ نجات پیدا کنم.» او در ادامه گفت: «خانواده‌ام خانه پدری را به خانواده مقتول بخشید. آن‌ها وقتی دیدند مادرم برای اجاره خانه پولی ندارد قبول کردند خانه را بدون پیش پرداخت به مادرم اجاره بدهند. آن‌ها با این کار مرا بیشتر شرمنده کردند. از هیئت قضایی درخواست تخفیف مجازات دارم تا هر چه زودتر آزاد شوم و گذشته را برای خانواده‌ام جبران کنم.»

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار