افزایش ۲۸ درصدی حضور زنان در انتخابات
کد خبر: 980764
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00478m
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
نام نویسی ۷۷۵ داوطلب انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از نام نویسی ۷۷۵ داوطلب برای انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: میزان نام نویسی کنندگان نسبت به دوره گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است.
علیار راستگو  در رابطه با آمار مجموع داوطلبان ثبت نامی  برای انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی، اظهار داشت: با توجه به اتمام زمان نام نویسی در مجموع ۷۷۵ داوطلب از آذربایجان شرقی برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار دوره‌های گذشته میزان ثبت نامی‌ها نسبت در دوره جاری ۲۴ درصد افزایش ثبت نام داشته، افزود:  از مجموع داوطلبان ثبت نامی ۸۲ داوطلب بانوان بوده و مابقی مرد هستند و میزان حضور زنان برای انتخابات نسبت به دوره گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی اضافه کرد: از مجموع نام نویسی کنندگان بیشترین آمار ثبت نامی به ترتیب مربوط به حوزه‌های انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو با ۳۳۵ داوطلب، مرند و جلفا با ۶۹ داوطلب و  مراغه و عجب شیر با ۵۴ داوطلب و میانه با ۴۹ داوطلب و اهر و هریس ۴۵ داوطلب است.

وی تصریح کرد: از مجموع نام نویسی کنندگان ۳۲ داوطلب سابقه نمایندگی در ادوار گذشته و ۱۶۳ نفر نیز سابقه داوطلبی در ادوار گذشته انتخابات مجلس ر داشته اند.

راستگو خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام زمان ثبت نام از فردا ۱۷ آذر صلاحیت نام نویسی کنندگان در هیئت‌های اجرایی به مدت ۱۰ روز مورد بررسی قرار گرفته و در یازدهمین روز فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه رد طلاحیت داطلبان را به صورت کتبی  محرمانه به خود شخص نام نویسی کننده خواهند داد.

وی تشریح کرد: یک روز پس از ابلاغ نامه رد صلاحیت داوطلب ۴ روز برای اعتراض به ابلاغیه فرصت داشته و می‌تواند ظرف این مدت اعتراض خود را به هیئت نظارت استان تقدیم کند و در ادامه این موضوع هیئت نظارت استان نیز ۲۰ روز فرصت دارد تا به اعتراضات رسیدگی کند.
برچسب ها: انتخابات ، مجلس ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار