بلاتکلیفی محض
کد خبر: 980694
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00477e
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵
هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای وجود ندارد؛ پرواضح است که داستان مرد نجیب نیمکت تیم ملی هنوز به نقطه پایان نرسیده و حضور تاج در ترکیه برای پایان دادن به این قرارداد گویا نتیجه قابل توجهی نداشته است.
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: فدراسیون فوتبال مثل همیشه اطلاع‌رسانی درستی ندارد، آنقدر که بازار حاشیه‌ها و گمانه‌زنی‌ها داغ‌تر از هر زمان دیگری است و شاید این همان چیزی است که تاج و دوستانش به آن نیاز دارند؛ منحرف کردن اذهان عمومی از اصل ماجرا که اگر غیر از این بود در این وانفسا که همه درگیر مشخص شدن عاقبت نیمکت تیم ملی هستند، رئیس فدراسیون در دفاع از رقم نجومی که در قرارداد پنهانی ویلموتس نوشته شده، مدعی نمی‌شد که این همان رقمی است که به کی‌روش و دستیارانش نیز داده می‌شد. اظهارنظر کوتاهی که پای کفاشیان را هم به ماجرا باز کرد تا مسئله وارد فاز دیگری شود، به‌طوری‌که رئیس سابق فدراسیون فوتبال علاوه بر پیش کشیدن این مسئله که ویلموتس بیشتر به دنبال پول بود و حیثیت و آبروی تیم ملی اهمیت چندانی برایش نداشت، درصدد دادن جواب به تاج برنمی‌آمد که رقم قرارداد کی‌روش آن چیزی نبوده که رئیس فعلی فدراسیون مدعی است: «زمانی که من رئیس فدراسیون بودم، بالاترین قراردادی که با کی‌روش و کل دستیارانش بستیم ۲ میلیون دلار بود.» درحالی‌که اولاً گفته می‌شود رقم قرارداد ویلموتس ۳ میلیون یورو است، نه ۳ میلیون دلار، دوم اینکه مهم‌تر از نبش قبر کردن قرارداد کی‌روش، مشخص شدن تکلیف تیمی است که بعد از دو باخت، راه سختی برای صعود به جام جهانی دارد و در این وانفسا حتی تکلیف کادر فنی خود را هم نمی‌داند.

تاج، اما برخلاف کفاشیان هنوز هم مدعی است که ویلموتس یکی از بهترین مربیان دنیاست که فقط در این مقطع نتوانسته برای تیم ملی کاری کند و فدراسیون ناچار به کنار گذاشتن او شده است.

اما مسئله فسخ قرارداد مرد بلژیکی همان اندازه مبهم است که مفاد قراردادش! اگرچه تاج همانطور که طی روز‌های قبل نیز شایعه شده بود از فسخ قرارداد با ویلموتس می‌گوید و تأکید دارد که او قبل از بازی با عراق چنین درخواستی داشته و خواهان مذاکره دوباره شده بود. البته پربیراه نیست که سرمربی تیم ملی بار دیگر خواهان ادامه همکاری با ایران باشد، اما برخلاف آنچه در خصوص فسخ قرارداد او گفته می‌شود، خودش بعد از جلسه با تاج در ترکیه که خبر‌هایی مبنی بر فسخ قرارداد با او را در پی داشت با انتشار توئیتی اعلام کرد که هنوز در این زمینه به توافقی دست پیدا نکرده است. حال آنکه آنچه تاج در برنامه تلویزیونی به زبان آورد، پایان داستان ویلموتس بود و آغاز دوره جدیدی که شاید دوره برانکو باشد. البته ویلموتس هرگز توافق با فدراسیون فوتبال را رد نکرد، اما صحبت‌های او در این خصوص که پرونده برای پیگیری به وکلایش سپرده شده، نشان از آن دارد که داستان این قرارداد هنوز به نقطه پایان نرسیده و فدراسیون همچنان با پنهان‌کاری در حال جلو رفتن است، درست مثل روزی که در بروکسل قرارداد ویلموتس را به سرانجام رساند!

داستان ویلموتس همان اندازه با تیم ملی مبهم است و بی‌سرانجام که ماجرای برانکو. تاج مدعی است سرمربی جدید باید شناخت کاملی از تیم ملی داشته باشد که در این مقطع زمانی اگر نظر فدراسیون روی دستیار ایرانی ویلموتس نباشد، برانکو گزینه اصلی خواهد بود. مردی که بدش نمی‌آید دوباره روی نیمکت تیم ملی حضور داشته باشد، اما شرط و شروطش را پیش‌تر گفته و البته قراردادش را هم به یورو می‌خواهد!

در مورد برانکو هم نمی‌توان قاطعانه حرف زد، وقتی که فدراسیون همچنان به پنهان‌کاری اصرار دارد، اما سرمربی سابق پرسپولیس به اندازه تاج محتاط نیست و صراحتاً اعلام کرده که جلسه‌ای با تاج نداشته است، اما در عین حال نیز مدعی شده که همه چیز ممکن است و این ابهامات را در خصوص وضعیت نیمکت تیم ملی بیش از پیش می‌کند. نیمکتی که با کنار گذاشتن پازل باید به برانکو برسد، اما نه تا وقتی که وضعیت فسخ قرارداد ویلموتس قطعی نیست و حتی شنیده می‌شود بحث گزینه‌های ایرانی مطرح است.

مهم‌ترین مسئله، اما این است که زمان برای تیم ملی به عقب برگشته، درست به زمانی که فدراسیون بعد از رفتن کی‌روش کاسه چه کنم، چه کنم برای یک انتخاب برتر به دست گرفته بود. با این تفاوت که حالا سرمربی جدید باید ناکامی‌های قبلی را هم جمع کند تا بعد از دو صعود مقتدرانه و پی‌درپی، حسرت جام جهانی به دل فوتبال ایران و مردمش باقی نماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار