واگذاری ۹۰ درصد از مراکز علمی کاربردی دولتی
کد خبر: 980255
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00470Z
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بالای ۹۰ درصد مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی واگذار شدند تعداد محدودی باقی مانده اند که تا پایان این ترم فرصت دارند.
سرویس جامعه جوان‌آنلاین:‌ مختار جلالی جواران درباره آخرین وضعیت اجرای مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر واگذاری مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی گفت: این مراکز باید تا مهر ماه تعیین تکلیف می‌شدند، بالای ۹۰ درصد مراکز مذکور واگذار شده اند.

وی ادامه داد: به مراکزی که هنوز مراکز معین پیدا نکرده اند اجازه داده شده است تا پایان این ترم کار‌های اداری و جابجایی را انجام داده و پرونده‌های خود را به این مراکز انتقال دهند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: اکثریت این جابجایی انجام شده، تعداد محدودی فقط باقی مانده که در حال انتقال پرونده دانشجویان به مراکز معین هستند و تا آخر این ترم فرصت دارند که این کار را انجام دهند.

وی ادامه داد: حدود ۳۰۰ مرکز دولتی شامل مصوبه شورای عالی اداری می‌شدند که اکثریت تعیین تکلیف شدند، تمام مسئولیت این مراکز با ارگان حمایت کننده آن‌ها بوده و تحت نظر آن‌ها ساماندهی می‌شوند.

جلالی جواران افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت ستادی عمل می‌کند به عنوان مثال اگر صدا و سیما مرکزی در این دانشگاه داشته در قبال دانشجو، مدارک و سوابق آن‌ها مسئول و مسئولیت با سازمانی است که دانشجو پذیرفته است.

وی تاکید کرد: تا پایان این ترم پرونده‌های این دانشجویان ساماندهی می‌شوند.

به گزارش مهر، پیش از این شورای عالی اداری کشور مصوبه‌ای تصویب کرد که این مصوبه دو بند اساسی دارد. بند اول آن به مراکز علمی، پژوهشی و بند دوم نیز به مراکز علمی کاربردی اختصاص داده شده و این مصوبه توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس بند ۱ این مصوبه، مؤسسات پژوهشی وابسته به دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند دانشجو پذیرش کنند. در بند ۲ مصوبه نیز تاکید شده، مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تا پایان سال ۹۷ – ۹۸ به بخش غیردولتی واگذار شوند، در غیر این صورت این مراکز منحل خواهند شد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار