مشکلی برای تامین گاز نیروگاه شازند وجود ندارد
کد خبر: 980192
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046zY
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی
مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: سال گذشته نسبت به تأمین حداکثری گاز نیروگاه شازند اقدام شد و امسال نیز گاز مورد نیاز این نیروگاه در فصل سرد سال تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: سال گذشته نسبت به تأمین حداکثری گاز نیروگاه شازند اقدام شد و امسال نیز گاز مورد نیاز این نیروگاه در فصل سرد سال تأمین می‌شود.

محمدرضا سمیعی مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت اظهار داشت: از سال 92 با مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک، تصمیم بر آن شد که نسبت به تأمین حداکثری گاز نیروگاه شازند اقدام شود در این راستا قرار شد  شرکت گاز اراک نیز این مهم را به انجام برساند و از همان سال نیز شرکت گاز نسبت به تأمین حداکثری گاز نیروگاه شازند اقدام کرد.

وی افزود: در سال گذشته با شروع فصل سرما محدودیت‌های مصرف برای صنایع عمده در سطح کشور لحاظ می‌شود اما با توجه به شرایط خاص استان مرکزی شرکت ملی گاز ایران محدودیت‌های کمتری را به نیروگاه شازند اعمال می‌کند و با این استان همکاری و همراهی بیشتری دارد.

سمیعی بیان داشت :شرکت گاز موفق به گازرسانی به 35 شهر استان مرکزی شده است و 100 درصد خانوار شهری را تحت پوشش خود قرار داده است، همچنین به بیش از 980 روستا در سطح استان مرکزی گازرسانی انجام شده است که با این گازرسانی 98 درصد از خانوارهای روستایی و در مجموع 99.6 درصد خانوارهای شهری و روستایی تحت پوشش شرکت گاز درآمده‌اند به همین سبب جزو شرکت‌های پیشرو در کشور هستیم و استانی سبز محسوب می‌شویم.

وی افزود: 100 درصد صنایع موجود در استان مرکزی از گاز طبیعی برخوردارند و همچنین همه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی به شبکه گاز وصل هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی ادامه داد: بیش از 75 درصد از سهم سبد انرژی در استان مرکزی را گاز تامین می‌کند، در استان مرکزی تا کنون بیش از 10 هزار کیلومتر شبکه گاز با بیش از 290 هزار انشعاب ایجاد شده است، همچنین 555 هزار مشترک اعم از مشترکین خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی تحت پوشش شرکت گاز استان مرکزی قرار دارند، سال گذشته حدود 6 میلیارد و 200 میلیون متر مکعب گاز در استان مرکزی به مصرف رسیده که حدود 70 درصد آن در بخش صنایع بوده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار