ضرورت لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی
کد خبر: 976681
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00464v
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر لغو اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی گفت: اروپایی‌ها دنبال اجرای تعهدات برجامی خود نیستند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سیدحسین نقوی‌حسینی در گفتگو با خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص رفتار اروپایی‌ها در واکنش به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: روند رفتار اروپایی‌ها نشان می‌دهد که آن‌ها برای اجرای تعهدات خود برنامه ندارند. بنابراین اجرای پروتکل الحاقی (معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای) که ایران در اقدامی با هدف اعتمادسازی تصمیم به اجرای داوطلبانه آن گرفت، به عنوان یک تعهد برجامی باید لغو شود، این اقدام قطعاً در رفتار طرف‌های اروپایی تأثیر خواهد داشت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران بعد از خروج امریکا از برجام حداقل در حوزه عملیاتی شاهد اقدامی از سوی اروپایی‌ها نبوده؛ البته این سبب نقدپذیری گام‌های ایران نیز شده است، به نظر گام‌های کاهش تعهدات تأثیری در رفتار طرف مقابل نداشته و دولت باید گام‌های مؤثرتری را تعریف و عملیاتی کند. وی با بیان اینکه اروپایی‌ها طور جدی به برجام نپرداختند، گفت: ایران چهارمین گام کاهش تعهدات برجام را برداشته و ضمن آن به اروپایی‌ها مهلت یک ماهه جهت جبران داده، اما با توجه به رفتار اروپایی‌ها به نظر این گام‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: دولت ایران نیز در برداشتن گام‌های کاهش تعهدات برجام ملاحظاتی دارد، دولت تلاش می‌کند غربی‌ها را وادار به انجام کاری در چارچوب برجام کند، اما در کنار آن تلاش کرده تا فضا به سمت مناقشات و تنش‌های غیرقابل جبران نرود، این ملاحظات شاید در عدم جدیت اروپایی‌ها تأثیر داشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار