شفافیت مالی و تناقضی که از فدراسیون فوتبال شروع می‌شود
کد خبر: 974725
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045ZN
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
شفافیت مالی یکی از خلأ‌های بزرگ فوتبال ایران است که محقق شدن آن نیازمند اقدامی بنیادی از سوی فدراسیون فوتبال است، اما وقتی نفر اول فدراسیون خودش به این مسئله اعتقادی ندارد قطعاً نمی‌توان منتظر تحولی بزرگ بود.
شیوا نوروزی
سرویس ورزشی جوان آنلاین: مهدی تاج دریک برنامه تلویزیونی حاضر شد و با همان اعتماد به نفس همیشگی‌اش از موضوع شفافیت مالی قرارداد‌ها سخن گفت. خوشبختانه رئیس فدراسیون این مسئله را قبول دارد که در فوتبال حرفه‌ای‌جهان هیچ چیز پنهانی وجود ندارد و رقم قرارداد بازیکنان، مربیان و سایر عوامل به صورت شفاف اعلام می‌شود، آن هم بدون اینکه کسی جرئت اعتراض به شفاف‌سازی را داشته باشد. همه این نکات را رئیسی در رسانه ملی اعتراف کرده که حاضر نشده رقم دقیق قرارداد مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال را اعلام کند!
تاج در واکنش به سؤال مجری به یکی از بند‌های مندرج در قرارداد سرمربی بلژیکی اشاره کرد که اجازه شفاف‌سازی را از آن‌ها گرفته است. دقیقاً همین‌طور است؛ قرارداد‌هایی که در فوتبال ما منعقد می‌شود پر از بند‌های ریز و درشتی است که فقط و فقط به سود بازیکنان و مربیان تمام می‌شود و این وسط مدیران باشگاه‌ها و فدراسیون نیز از زیر بار مسئولیت فرار می‌کنند. عدم شفافیت مالی فوتبال کشورمان را به جایی رسانده که باشگاه‌های سرشناس و دولتی هر ساله میلیارد‌ها تومان ضرر می‌دهند و بدهی‌هایشان سنگین و سنگین‌تر می‌شود. تناقض در رفتار مدیران و سوءمدیریت آن‌ها را باید دلیل اصلی این بلبشو دانست. وقتی رئیس فدراسیون به عنوان متولی اصلی این رشته از شفاف‌سازی فراری است، اما در ظاهر از آن دم می‌زند قطعاً نمی‌توان از رؤسای باشگاه‌ها انتظاری داشت، حتی هنوز هم معلوم نیست درآمد تبلیغات دور زمین چقدر است و چگونه خرج می‌شود. در چنین اوضاعی قرارداد بازیکنان بی‌کیفیت خارجی بدون هیچ ضابطه‌ای با رقم‌های هنگفت ثبت می‌شود، در این بین سهم دلالان هم محفوظ است. کلید شفاف‌سازی را باید از رأس امور زد و فدراسیون باید در این قضیه پیشقدم باشد و باشگاه‌ها را نیز به اجرای قانون شفاف‌سازی رقم قرارداد‌ها ملزم کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار