فرار از مسئولیت با اتهام‌زنی به دیگران
کد خبر: 974389
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Tx
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۳
فریدون حسن
در روز‌هایی که مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال مهر سکوت بر لب زده اطرافیانش حسابی حرف می‌زنند تا جای خالی جناب رئیس زیاد حس نشود و جالب اینکه حرف‌هایی می‌زنند که همه بابت این همه هوچی‌گری و فرار از زیر بار مسئولیت مبهوت می‌مانند!

نمونه بارزش همین حرف‌های دیروز فریدون اصفهانیان، عضو هیئت رئیسه فدراسیون به خبرگزاری فارس بود، بازنشسته‌ای که باید از فدراسیون می‌رفت، اما فعلاً مانده و اظهار فضل می‌کند.

اصفهانیان که با بهانه غیردولتی بودن فوتبال در پستش باقی مانده و مدعی است به این دلیل قانون بازنشستگی شامل حالش نمی‌شود، عنوان کرده که فدراسیون باید تحت حمایت دولت قرار بگیرد، چراکه برای پرداخت مطالبات ویلموتس نیازمند حمایت دولت است. مهم‌ترین بخش حرف‌های این مدیر بازنشسته فدراسیون فوتبال، اما نه این بخش تکراری و زیاده‌خواهانه فدراسیونی‌ها، بلکه آنجایی است که او عملاً سرمربی تیم ملی را متهم به کم‌کاری در برابر بحرین می‌کند و مقصر اصلی شکست در مقابل این تیم می‌داند: «اگر ویلموتس مطالباتش را نگیرد بعد‌ها به هر حال برای دریافت طلبش شکایت خواهد کرد، ولی اینکه سرمربی تیم ملی مطالباتش را دریافت نکرده، دلیل نمی‌شود ما خیلی راحت به بحرین ببازیم. معتقدم با همه این شرایط تیم ملی ما نباید در بحرین شکست می‌خورد.»
بیان چنین حرفی با این صراحت نشان از فرار رو به جلوی آقایان فدراسیون دارد، آقایانی که به جای انجام دادن وظیفه اصلی خود به دنبال بهانه‌تراشی برای کم‌کاری‌هایشان و اتهام‌زنی به دیگران برای فرار از پاسخگویی هستند. مسئولانی که این روز‌ها باید به دنبال شکایت از بحرینی‌ها بابت اهانت به سرود جمهوری اسلامی باشند، اما گویا وظیفه خود را فراموش کرده‌اند. باید از آقای اصفهانیان پرسید چطور آن روز که ویلموتس بدون کسب دستمزد دو پیروزی خوب برای تیم ملی به دست آورد حرف نزدید که دستمریزاد بدون اینکه پول بگیرد تیم را خوب ارنج کردید و خوب به میدان فرستادید و پیروز شدید، اما امروز اینقدر راحت سرمربی تیم ملی را با این ادبیات مورد اتهام قرار می‌دهید و جلو‌جلو از شکایتی حرف می‌زنید که بدون تردید کم‌کاری‌های شما و مدیران بالادستی‌تان در فدراسیون مسبب آن است.

فدراسیون فوتبال فرافکنی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. فدراسیونی که دستش مستقیم به بیت‌المال دراز می‌شود و کوچک‌ترین بازخورد و موفقیتی هم نداشته است. فدراسیونی که با صدای بلند اعلام می‌کند دولتی نیستیم، اما هم خودش و هم تیم‌هایش به‌صورت مستقیم از پول مردم ارتزاق می‌کنند و دست‌آخر نیز طلبکار می‌شوند که دولت باید از ما حمایت کند. بهانه هم برای خودشان دارند؛ چه بهانه‌ای بهتر از همگانی بودن و محبوبیت فوتبال بین مردم که آقایان آن را مستمسک قرار دهند و برای خودشان بتازانند.

حرف‌های اصفهانیان را باید چندباره خواند و در آن دقت کرد. فدراسیونی‌ها از همین حالا برنامه‌ریزی کرده‌اند و خود را حق به‌جانب نشان می‌دهند و در این راه حتی از اتهام‌زنی به سرمربی تیم ملی هم ابا ندارند. مردی که هنوز هیچ حرفی بابت مطالباتش نزده، اما متهم است که، چون طلبش را نگرفته به بحرین باخته و این را آقایان فدراسیون‌نشین می‌گویند. آقایانی که به هیچ عنوان حاضر نیستند بروند و فعلاً هم هستند و از دیدشان همه متهم به کم‌کاری هستند جز خودشان، پس لازم است که از همین حالا جوسازی را شروع کنند؛ اول دولت را متهم کنند به اینکه به فدراسیون مستقل و جدای از دولت فوتبال پول نمی‌دهد و بعد متهم‌سازی کنند برای پروژه شکست احتمالی تیم ملی در مسابقات سخت پیش‌رو تا خود را پشت همه این‌ها پنهان کنند. امروز اصفهانیان جلودار این حرکت است و فردا حتماً دیگری حرف‌های او را به نوعی دیگر تکرار می‌کند و ما منتظر حرف‌های تاج می‌مانیم تا ببینیم او به جای پیگیری توهین بحرینی‌ها به سرود مقدس کشورمان چه توجیهاتی بر زبان جاری می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار