سيستم صلاحيت حرفه اي گامي است در جهت تحقق رونق توليد
کد خبر: 974042
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045OM
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان:
آرش اخوان طبسي گفت : يكي از معضلاتي كه در بازار اشتغال با آن مواجه هستيم، ضعف مهارتي است و بسياري از كارگران كارخانه ها مهارت هاي لازم و مورد انتظار را نداشته و توليدات از كيفيت پاييني برخوردار است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، به نقل از روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، آرش اخوان طبسي مدير كل استان از اجراي سيستم صلاحيت حرفه اي ويژه صنايع و صنوف در سال رونق توليد خبر داد.

اخوان با تأكيد بر ارتقاء مهارت شاغلين صنايع و صنوف افزود: يكي از معضلاتي كه در بازار اشتغال با آن مواجه هستيم، ضعف مهارتي است و بسياري از كارگران كارخانه ها مهارت هاي لازم و مورد انتظار را نداشته و توليدات از كيفيت پاييني برخوردار است.

وي با اشاره به نام گذاري سال 98 از سوي مقام معظم رهبري مدظله العالي به نام رونق توليد بيان داشت: سيستم صلاحيت حرفه اي مي تواند با نيازسنجي دقيق، مشاغل موجود را شناسايي نموده و با احصاء مشاغل براساس ويژگي هاي كارخانه ها، شايستگي شغلي جسمي، رفتاري و مهارتي را تعريف نموده و پس از آن استانداردهاي آموزشي تدوين و بر اساس استانداردها، آزمون صلاحيت حرفه اي تعريف شود كه اين گام مؤثري در جهت تحقق و رونق توليدات است.

اخوان در ادامه تصريح كرد: فرد شركت كننده در آزمون 4 تا 5 ساعته يا موفق به دريافت مجوز صلاحيت حرفه اي مي گردد يا دچار كسر مهارت مي شود كه اين فرد با حضور در دوره هاي آموزشي مي تواند 100 درصد موفق شود.

مدير كل آموزش فني و حرفه اي استان افزود: در اين راستا مسيرهاي ارتقاء شغلي عمودي تا رأس هرم و افقي   (در سطح واحد خود) براي افراد تعريف مي گردد و موجب مي گردد تا شخص مورد نظر برنامه ريزي نموده و براي بدست آوردن جايگاه فوق الذكر تلاش و فعاليت نمايد.

اخوان اظهار داشت: بايستي ضعف ها را كاهش دهيم تا به يك مدل و الگوي مناسبي در صنعت و صنف برسيم و ارتقاء‌ چرخ صنعت را در استان و كشور فراهم نماييم.

اخوان در خصوص مزيت هاي صلاحيت حرفه اي افراد مباحثي را تحت عنوان مشخص شدن تكليف فرد شاغل، ارتقاء عمودي و افقي، جانشين پروري، اطمينان از ثبات توليدات، انسجام در نوع ارائه خدمات و معيارهاي استخدامي عنوان نمود و حمايت همه جانبه بالادستي ها و ايجاد انگيزه را يكي از اهداف اجرايي شدن اين طرح دانست.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار