تخلف از نرخ‌های جدید نان در برخی نانوایی‌ها
کد خبر: 973880
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Lk
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: بررسی‌های انجام شده از برخی نانوایی‌های سطح شهر نشان می‌دهد که برخی نانوایی‌ها نرخ‌های جدید اعلامی نان را رعایت نمی‌کنند.
به گزارش ایسنا، اخیراً نرخ جدید نان اعلام شده که طبق آن نرخ مصوب نان بربری ساده در نانوایی‌های آزادپز معادل هزار و ۵۰۰ و در نانوایی‌های دولتی معادل هزار تومان تعیین شده است، با این حال این نان در برخی از نانوایی‌های آزادپز سطح شهر به قیمت ۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین نان بربری همراه با کنجد هم به قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان عرضه می‌شود، در‌حالی‌که حداکثر قیمت مجاز آن هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان است.
با این حال بررسی‌های صورت گرفته از برخی نانوایی‌های قرار گرفته در مرکز شهر تهران نشان می‌دهد که نان سنگک ساده، تافتون و لواش به نرخ مصوب تعیین شده عرضه می‌شوند.

البته در اینجا نیز نانوایان برای اضافه کردن کنجد و سبزیجات، مبلغی دلبخواه خود و نه قانونی را به قیمت نان اضافه می‌کنند، به‌گونه‌ای‌که نان سنگک کنجددار برخلاف نرخ مصوب، به قیمت ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.
این در حالی است که طبق اعلام رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، نانوایان در صورت اضافه کردن کنجد و سبزیجات به نان تنها اجازه دارند ۵۰۰ تومان به نرخ مصوب نان اضافه کنند.

بنابراین حداکثر قیمت مجاز سنگک کنجددار هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان است. این وضعیت در حالی است که اتاق‌های اصناف تهران و ایران طبق قانون وظیفه نظارت بر عملکرد واحد‌های صنفی را بر عهده دارند. این موضوع از مسئولان این تشکل‌ها پیگیری خواهد شد.

پیش از این در دوم مهرماه امسال نرخ‌های جدید نان اعلام شد که طبق آن بربری با آرد ۸۳۰ تومانی به قیمت هزار تومان، سنگک با آرد ۸۱۵ تومانی به قیمت هزار و ۲۰۰ تومان، تافتون با آرد ۸۲۰ تومانی به قیمت ۵۵۰ تومان و لواش با آرد ۸۲۰ تومانی به نرخ ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود و وزن چانه برای بربری ۵۱۰ گرم، سنگک ۵۶۰ گرم، تافتون ۲۳۰ و لواش ۱۴۰ گرم است.

همچنین قیمت بربری در نانوایی‌های آزادپز با آرد هزار و ۲۳۰ تومانی به قیمت هزار و ۵۰۰ تومان، سنگک با آرد هزار و ۱۷۰ تومانی به نرخ هزار و ۸۰۰ تومان، تافتون با آرد هزار و ۲۰۰ تومانی به قیمت ۸۵۰ تومان و لواش با آرد هزار و ۲۰۰ تومانی به نرخ ۴۵۰ تومان عرضه می‌شود و وزن چانه در نانوایی‌های آزادپز برای بربری ۵۸۰ گرم، سنگک ۶۵۰ گرم، تافتون گرم۲۸۰ و لواش ۱۷۰ گرم است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار