شهرداری سنندج در حادثه تصادف تانکر حامل مواد سوختی تبرئه شد
کد خبر: 973770
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Jy
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج،
مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج گفت: شهرداری سنندج در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در بلوار دکتر حسینی تبرئه شد.

امیر عمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: نبود کنارگذر و کمربندی برای تردد خودروهای ترانزیتی و تانکرهای حامل مواد سوختی در سنندج موجب شده که این خوردوها از بلوار دکتر حسینی تردد کنند.

وی بیان کرد: بلوار دکتر حسینی بلواری است با کارکرد شهری و عبور کامیون‌ها و تانکرهای حامل مواد سوختی در این بلوار بسیار خطرناک و بارها شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر بودیم.

 وی گفت: در بیستم تیرماه سال گذشته یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در بلوار کمربندی دکتر حسینی  برخورد کرد و باعث آتش‌سوزی شد.

عمیدی عنوان کرد: متاسفانه در این حادثه 11 نفر از مسافران جان خود را از دست دادند و هفت نفر دیگر مصدوم و به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی افزود: در  نظریه کارشناسی و کروکی اولیه شهرداری سنندج به دو دلیل عدم اصلاح هندسی معبر و شیب تند و غیراستاندارد بلوار دکتر حسینی 25 درصد مقصر شناخته شده  بود.

وی ادامه داد: پس از این حادثه و با  اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از 8 درصد اعلام کردند و در این خصوص شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی  را رعایت کرده بود.

عمیدی اعلام کرد: در خصوص تعریض معبر هم بارها شهرداری با نیروی انتظامی در راستای تعریض معبر نامه‌نگاری کرده بود و هیچگونه قصوری متوجه شهرداری نبود.

وی از تبرئه شدن شهرداری در حادثه تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی در سنندج با پیگیری‌های مستمر اداره حقوقی این شهرداری و وکیل پرونده خبر داد و گفت: قرار منع تعقیب و رفع قصور شهرداری در شعبه 106  دادگاه جزایی بصورت قطعی صادر شد.

 مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج اعلام کرد کرد:  در این حادثه راننده تریلی بعنوان مقصر این حادثه شناخته شد و پروانه فعالیت شرکت حمل و نقل بار به مدت یکسال، پروانه فعالیت شرکت حمل‌ و نقل مسافری به مدت سه ماه لغو و مجوز فعالیت راننده اتوبوس نیز دو سال تعلیق شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار