کودکان با ذهن خلاقی که دارند می توانند مباحث نجوم را درک کنند
کد خبر: 973573
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Gn
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸
مربی نجوم کودک مرکز نجوم ادیب اصفهان:
مربی نجوم کودک مرکز نجوم ادیب گفت: نمایشگاه "کودک و نجوم" که در مرکز نجوم ادیب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،زهرا محمدشریفی، مربی نجوم کودک مرکز نجوم ادیب گفت: نمایشگاه "کودک و نجوم" که در مرکز نجوم ادیب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد، اولین نمایشگاهی است که تمام بخش های آن توسط کودکان انجام شده است. سمینار این نمایشگاه هم توسط کودکی ده ساله درباره ابعاد و عظمت کیهان برگزار شد.

وی افزود: در این نمایشگاه تمام مباحث نجوم توسط کودکان توضیح داده می شود. هدف از برگزاری نمایشگاه نجوم کودکان این است که توانمندی های کودکانی که در مرکز نجوم ادیب آموزش دیده اند نشان داده شود.

این مربی نجوم کودکان با اشاره به همزمانی هفته نجوم و فضا و روز جهانی نجوم با هفته کودک ادامه داد: این همزمانی بهانه برگزاری نمایشگاه نجوم توسط کودکان شد تا شهروندان بیش از پیش با فعالیت های مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان آشنا شوند.

وی با بیان اینکه بیست کودک از میان کودکان برای برگزاری این نمایشگاه انتخاب شده اند تصریح کرد: به علت کمبود فضا و امکانات نتوانستیم از قابلیت تمام کودکان فعال در این مرکز استفاده کنیم.

محمدشریفی اظهارکرد: کودکان با ذهن خلاقی که دارند می توانند مباحث نجوم را درک کنند و به ساده ترین شکل برای بزرگترها توضیح دهند. برگزاری نمایشگاه نجوم به کودکان این اعتمادبه نفس را می دهد تا مسیر آینده خود را در نجوم پیدا کنند و در آینده به عنوان افراد صاحب نظر و دانشمند در حوزه نجوم در جامعه موثر واقع شوند.

وی افزود: هنوز بسیاری از شهروندان از مرکز نجوم ادیب بی اطلاع هستند. در صورتی که این مرکز بیش از دو دهه است که درباره نجوم فعالیت می کند و افراد بسیاری در این مرکز آموزش دیده اند و موفقیت های مهمی کسب کرده اند. برگزاری نمایشگاه "نجوم و کودک» می تواند در جهت شناسایی این مکان که فرصت مناسبی را در اختیار شهروندان علاقه مند به موضوع نجوم می گذارد یاری رساند. 

نمایشگاه نجوم و کودک در دو بخش سمینار و نمایشگاه، توسط کودکان و به مناسبت هفته نجوم و فضا توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در مرکز نجوم ادیب برگزار شد.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار