اخذ مصوبات لازم برای بارگزاری در پهنه بندی‌های ۶۶۰۰ هکتاری منطقه ۱۲
کد خبر: 973565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Gf
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۳
شهردار اصفهان:
شهردار اصفهان به همراه تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین ومدیران شهرداری در برنامه ملاقات مردمی شهردار با شهروندان مناطق، این بار در منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، شهردار اصفهان در این دیدار چند ساعته علاوه بر دیدار با مردم منطقه 12 با معتمدین محلی این منطقه نیز دیدار و گفت و گو کرد تا پیگیر مسائل و مشکلات شهروندان باشد. 

قدرت الله نوروزی در این دیدار ضمن تشکر از مشارکت بالای معتمدین و شهروندان منطقه 12 با شهرداری، اظهار کرد:  به بهانه های مختلف بازدیدها و جلسات بسیاری در مناطق مختلف شهر اصفهان برای پیگیری امور مناطق و رسیدگی به مشکلات مردم برگزار می کنم با این وجود بسیار خرسندم که در مناطق شهر اصفهان با حضور مردم و معتمدین حضور دارم.

وی تصریح کرد: حضور معتمدین در این جلسه و پیگیری مشکلات مردم منطقه توسط آنان را فرصتی طلایی برای مدیران شهری می دانم زیرا معتقدم شنیدن این مشکلات بسیار ارزشمند است، معتمدان محلی بهتر از هر فرد دیگری مشکلات را می دانند و مشاوره های آنها بهترین کمک برای گرفتن تصمیمات و بودجه بندی های صحیح برای خدمت رسانی بیشتر به مردم است.

شهردار اصفهان مساحت منطقه 12 را 8 هزار و 200 هکتار ذکر کرد و افزود: 6 هزار و 600 هکتار از این مساحت در حریم شهر قرار دارد که بیشترین حریم را در بین سایر مناطق شهر اصفهان دارا است، 11 محله با ترکیب ها، سلایق و مشکلات متفاوت در این منطقه گرد هم جمع شده اند.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات منطقه نیاز به کار مطالعاتی و بررسی های بیشتری دارد، گفت: با این وجود بسیاری از مشکلات با پیگیری های ابتدایی قابل حل است، موارد مطرح شده توسط معتمدین منطقه 12 همگی مورد بررسی قرار می گیرد و ردیف های بودجه ای در صورت لزوم برای آنها در نظر گرفته می شود.

 نوروزی تاکید کرد: طی مدتی که مدیریت شهری را بر عهده داشتیم برخی از مسائل منطقه حل شده است، بسیاری از مسائل علی آباد کلنگان با وسعت بسیار زیاد که سال های بسیاری با مشکل مواجه شده بود هم اکنون حل شده است، مصوبات لازم از مراجع مربوطه مانند شورایعالی شهرسازی برای بارگزاری در پهنه بندی های  6 هزار و 600 هکتاری منطقه 12 گرفته شد که کار بسیار بزرگی برای این منطقه بوده که آثار آن قابل ارزیابی در حال حاضر نیست.

شهردار اصفهان با بیان اینکه حضور در بین مردم مناطق دیگر نیز ادامه می یابد، گفت: انتقال مشکلات توسط مردم و شنیدن حرف آنها و انتقال این مشکلات به مسئولین می تواند تحولات بسیار خوبی را برای مناطق مختلف شهر اصفهان در پی داشته باشد.

وی تصریح کرد: لازم است در هر منطقه با تشکیل NGO ها پیگیری مشکلات مردم توسط خود مردم انجام شود. در بسیاری از کشورها این سازمان های مردم نهاد هستند که نقش اصلی را در خدمات رسانی به مردم دارند، این ظرفیت در مناطق شهر اصفهان نیز وجود دارد تا مکانیزمی برای تعاون و تعامل با دستگاه های خدمات رسان به وجود بیاید.

تکمیل پارک سوار مهم عاشق آباد طی دو ماه آینده

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان نیز در این جسله با اشاره به پروژه های عمرانی منطقه، اظهار کرد: یک پروژه مشارکتی در میدان شهید علیخانی واقع شده که سه سقف آن اجرا و در حال تکمیل شدن است، مساحت این زمین 2 هزار 180 متر مربع با زیربنای 18 هزار و 230 متر مربع است.

پروژه ادامه خیابان مفتح به آزادگان تا پایان سال به بهره برداری می رسد

علی باقری پروژه ورزشی شهرک نگین را یکی دیگر از پروژه های منطقه ذکر کرد و افزود: از دیگر پروژه های عمرانی در دست احداث مجموعه فرهنگی ورزشی شهرک مهدیه است که مراحل پایانی تکمیل خود را با زیربنای 880 متر مربع در دو طبقه و اعتبار 1 میلیارد و 686 میلیون تومان طی می کند.

وی یکی دیگر از پروژه های شاخص منطقه و شهر اصفهان را پروژه پارک سوار عاشق آباد ذکر کرد و افزود: این پروژه در زمینی به مساحت 15 هزار و 500 متر مربع در دو فاز در دست اجراست که امیدواریم طی دو ماه آینده هر دو فاز آن تکمیل شود. پارک سوار عاشق آباد یکی از بهترین پارک سوارهایی است که می تواند ترکیب خودروی شخصی، حمل و نقل عمومی و مترو را پوشش دهد.

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با اشاره به اصلاح ورودی شهرک مهدیه، گفت: این پروژه نیز که درخواست چندین ساله مردم این شهرک است در حال اتمام است، پروژه مرکز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از دیگر پروژه های منطقه است که برای اولین بار در سطح شهر اصفهان در چهار طبقه در محله کم برخوردار امیرالمومنین و ناصر خسرو اجرا می شود، این مرکز به توانمندسازی زنان کمک کرده و باعث می شود زنان روی پای خود بایستند.

وی با بیان اینکه مجموعه فرهنگی شهرک کوثر در مجاورت مسجد امام حسن (ع) تکمیل شده، اضافه کرد: از دیگر پروژه های منطقه که آرزوی چندین ساله مردم محله امیرالمومنین است پروژه ادامه خیابان مفتح به آزادگان است، 84 پلاک در این مسیر قرار داشت که تاکنون 80 پلاک آن آزادسازی شده است و امیدواریم تا یک ماه آینده آزادسازی آن تکمیل و تا پایان سال به بهره برداری کامل برسد.

باقری ارزش ریالی پروژه های آماده بهره برداری منطقه را 34 میلیاردتومان ذکر کرد.

زمین های خاکی اطراف فضای سبز محمود آباد مشکلات بسیاری را برای مردم به وجود آورده است

در ادامه این جلسه معتمدین محلی منطقه 12 به تشریح مشکلات و مسائل متعدد منطقه پرداختند که شهردار اصفهان قول پیگیری این مسائل را به شهروندان منطقه داد.

مهرابی از محله محمود آباد در این جلسه با اشاره به مشکلات محله محمود آباد، اظهار کرد: محمود آباد با قدمتی دیرینه از محلات بسیار قدیمی شهر اصفهان است که دارای مشکلات متعددی است.

وی با اشاره به دوربرگردان های خیابان محمودآباد، تصریح کرد: این دوربرگردان ها چندین سال است احداث شده با این وجود مردم برای رفتن به باغ های خود دچار سانحه تصادف می شوند که امیدوارم فکری برای رفع این مشکل صورت بگیرد.

این معتمد محلی ادامه داد: جاده اصلی محمود آباد دارای مشکلات تردد است و اطراف فضای سبز محمود آباد به دلیل خاکی بودن مردم را برای استفاده از این فضا دچار مشکلات بسیاری کرده است که امیدوارم هر چه سریعتر چاره ای برای این موارد نیز اندیشیده شود.

لزوم ساخت همراه سرا در کنار بیمارستان امام حسین (ع(

دکتر معمارزاده رییس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) در ادامه اظهار کرد: این بیمارستان یکی از هشت بیمارستان مربوط به کودکان کشور و از بهترین بیمارستان هاست. بیمارستان امام حسین دارای  76 نفر هیات علمی و 35 نفر کادر درمانی است که افتخار منطقه و استان است.

وی با اشاره به لزوم ساخت همراه سرا برای بیمارستان، تصریح کرد: نبود این همراه سرا مشکلات زیادی را برای مراجعین به بیمارستان که بیشتر آنها از شهرستان ها هستند به وجود آورده است؛ هم اکنون خیر برای ساخت همراه سرا با 100 اتاق آماده است اما باید برای گذرهای کنار این زمین همکاری لازم به وجود بیاید تا چهره زشت کنار خیابان خوابیدن برطرف شود.

رییس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) گفت: از ابتدای این ماه ایستگاه اتوبوس نزدیک بیمارستان، به عاشق آباد برده شده که مردم را دچار مشکلات و هزینه های عدیده ای کرده است و امیدوارم فکری برای این مشکل شود.

ادامه خدمت رسانی سرای سالمندان صادقیه با حمایت های مدیریت شهری 

مدیرعامل سرای سالمندان صادقیه اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: بیش از 44 سال از تاسیس این سرا می گذرد و بیش از 400 سالمند از طبقه نیازمند در این موسسه پذیرایی می شوند، این مرکز توسط مردم خیر، متدین و خداپرست شهر اداره می شود.

 کریم پوستی ضمن تشکر از مدیران منطقه 12 طی سال های گذشته تاکنون، تصریح کرد: حمایت های خوبی از این موسسه از سوی مدیران منطقه تاکنون صورت گرفته و با این مرکز همکاری کامل دارند، از آقای نصر رییس شورای شهر اصفهان نیز که ظرف یکسال ساختمان بسیار مجهزی برای بیماران آسیب نخاعی آماده کردند تشکر می کنم.

نصب تابلوهای راهنما ویژه میهمانان از درخواست های مردم شهرک قدس است

دارابی از شهرک قدس یکی دیگر از معتمدین محلی بود که در این دیدار اظهار کرد: شهرک قدس با حدود 5 هزار نفر جمعیت با سابقه 40 ساله از طرف مدیریت شهری مورد توجه ویژه ای قرار گرفته است که جا دارد از این مدیران تشکر کنم.

وی تصریح کرد: فضای سبز شهرک دارای وضعیت خوبی است که با رشد درختان باعث تاریکی منازل شده است و درخواست دارم شهرداری منطقه با هماهنگی ساکنین نسبت به هرس درختان اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

این معتمد محلی گفت: نصب تابلوهای راهنما برای ورود میهمانان به شهرک با کمبودهایی مواجه است و باعث سردرگمی میهمانان می شود.

دکتر نوید بابایی از انجمن خیریه چتر نیلی نیز در این نشست ضمن تشکر از مدیر منطقه 12،  گفت: حدود یکسال است که به همت مهندس باقری شهردار منطقه حدود 250 کودک در محله امیرالمومنین ملک شهر ساماندهی و تحت حمایت هستند، حدود 50 نیروی داوطلب از بخشی از زندگی خود زده اند تا لبخندی بر لب کودکان این محله محروم بنشیند.

وی با بیان اینکه برای ما هویت و استقلال سازمان های مردم نهاد بسیار حائز اهمیت است،‌ افزود: مدتی است شهرداری مراکز فرهنگسراهای خود را به سازمان های مردم نهاد واگذار می کند که اقدام بسیار خوبی است و باعث شده پس از یکسال فعالیت حدود 300 دختر، 100 پسر و 400 خانواده را تحت پوشش قرار دهیم.

ایجاد راه دسترسی به خیابان اصلی برای مردم محله عاشق آباد از نیازهای ضروری مردم این محله است

سیف الله هنرمند از محله عاشق آباد در این دیدار تاکید کرد: عاشق آباد با قدمت 1400 سال دارای مردمی کشاورز و کارگر است که هم اکنون روزگار سختی دارند، پس از احداث پل هوایی خیابان امام خمینی جاده اصلی عاشق آباد به امام خمینی قطع شد که مشکلات بسیاری را برای اهالی این محله بوجود آورده است، درخواست داریم راهی برای مردم عاشق آباد با این جمعیت باز شود تا دسترسی مردم به خیابان راحت تر صورت بگیرد.

آسفالت برخی جاده های عاشق آباد و ایجاد سالن چند منظوره از دیگر درخواست های این معتمد محله بود. 

زمین های فاقد سند از مشکلات محله مارچین

مزروعی از محله مارچین در این جلسه با اشاره به افتتاح برج مارچین، گفت: قول هایی در این خصوص داده شده اما تاکنون به آن عمل نشده است، همچنین ایجاد یک زورخانه با توجه به جمعیت موجود محله از دیگر درخواست های مردم بوده که با وجود قول های داده شده تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: 95 درصد زمین های این محله فاقد سند است که لازم است با توجه به قول هایی که در این خصوص داده شده اقدامات لازم برای رفع این مشکل مردم محله مارچین صورت بگیرد.

مصلی برای برپایی نماز جمعه از نیازهای منطقه 12

حجت الاسلام بختیاری از روحانیون منطقه نیز در این جلسه ضمن تشکر از شهردار اصفهان و مدیران شهری بابت حضور در نماز جمعه منطقه، اظهار کرد: حدود 25 مسجد فعال در سطح منطقه و 85 هیات مذهبی نیز در شمال شهر اصفهان واقع است،  با توجه به جمعیت منطقه 12 این منطقه نیاز به ایجاد یک مصلی برای برپایی نماز جمعه دارد که با توجه به اینکه بودجه آن مشخص شده تاکنون اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین ردیف بودجه احداث فرهنگسرایی نیز در کنار مصلی مشخص شده اما تاکنون اقدامی در این خصوص نیز صورت نگرفته است که امیدواریم مساعدت های لازم در این مورد صورت بگیرد.

حجت الاسلام بختیاری گفت: حرکت بسیار زیبایی توسط مدیر منطقه 12 با تهیه بسته هایی فرهنگی برای هیئات مذهبی و مساجد تدارک دیده شده که امیدوارم این بسته های فرهنگی که با استقبال هیئات مواجه شده ادامه دار باشد.

وی در ادامه بر لزوم هر چه سریعتر آزادسازی ادامه خیابان مفتح به آزادگان تاکید کرد.

لزوم احداث یک مسجد و درمانگاه برای شهرک مهدیه

جعفری از محله مهدیه نیز در این نشست اظهار کرد: شهرک مهدیه مکانی بسته بود، 3 تا چهار راه برای خروج از این بن بست در نظر گرفته شده و درخواست دارم به جز راه هایی که باز شده برای باز شدن سایر راه ها نیز اقدامات لازم صورت بگیرد.

این معتمد محلی تاکید کرد: زمینی توسط یک خیر برای بهداشت و درمانگاه در نظر گرفته شده که امیدوارم برای پروانه کسب آن اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی با اشاره به ساخت مسجد برای شهرک گفت: کار احداث این مسجد در دو فاز آغاز شده و از یک فاز آن می توان استفاده کرد اما فاز دیگر آن همچنان باقی مانده است که درخواست داریم مدیران شهری و معتمدین شهر کمک کنند تا در این محله کم برخوردار این مسجد احداث شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار