راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک بین ایران و جمهوری آذربایجان
کد خبر: 973286
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045CA
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: با ایجاد و راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در شمال کشور و همچنین با راه‌اندازی بارانداز ریلی شاهد توسعه تولید واشتغال در این مناطق مرزی باشیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در دیدار با سفیر ایران در جمهوری آذربایجان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با جمهوری آذربایجان بیشترین مرز مشترک را در موقعیت جغرافیایی استان اردبیل دارد و بر این اساس باید برای توسعه و تقویت مراودات سیاسی و اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان تلاش کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان اقتصاد منطقه را متحول می‌کند افزود: با ایجاد و راه‌اندازی شهرک صنعتی مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در شمال کشور و همچنین با راه‌اندازی بارانداز ریلی می‌توانیم اقتصاد منطقه را متحول کنیم.

بهنامجو با بیان اینکه با واگذاری اراضی پایاب سد خدا آفرین بیش از یک میلیون تن به محصولات کشاورزی افزوده می‌شود تصریح کرد: با احداث واحدهای صنایع تبدیلی میزان صادرات در استان اردببل افزایش می‌یابد و اقدامات مناسبی در راه‌اندازی این واحدها صورت گرفته است.

استاندار اردبیل با اشاره به بحث اتصال راه آهن استان اردبیل به جمهوری آذربایجان بیان کرد: اتصال14 کیلومتر ریل راه آهن از آذربایجان به شمال استان در راستای صادرات و واردات انجام می‌شود و مطالعه این پروژه به اتمام رسیده است.

وی به هدف صادرات محصولات شمال استان اردبیل به جمهوری آذربایجان اظهار کرد: استان اردبیل دارای مرز، فرهنگ و گویش مشترک با آذربایجان است و هدف صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی ما قرار دارد و با توجه به اینکه در شمال استان اردبیل بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در حال احداث است محصول این شهر نیز با هدف صادرات به آسیای میانه و روسیه تولید می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار