اردبیل بعنوان پایتخت گردشگری اکو انتخاب شد
کد خبر: 972750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00453W
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: با انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۳، این صنعت ضمانتی برای توسعه پایدار استان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو با بیان اینکه این انتخاب در اجلاس اخیر وزیران گردشگری اگو در خجند تاجیکستان انجام گرفته ، افزود: تصویب اصول توسعه پایدار در حوزه گردشگری و تصویب برنامه اقدام و عمل در راستای اصول توسعه گردشگری پایدار در بین کشورهای اکو از جمله مصوبات اجلاس اخیر در خجند تاجیکستان بود.

وی بیان کرد: تصویب پروژه‌های کاربردی در زمینه ایجاد شبکه یکپارچه تور اوپراتورها و سایر ذی‌نفعان گردشگری در منطقه اکو از دیگر تصمیماتی بود که در این نشست توسط وزرای گردشگری کشورهای عضو اتخاذ شد.

به گفته وی، اعضای این نشست در خصوص مکانیزم‌هایی برای تسهیل رفت‌ و آمد گردشگران در حوزه اکو به توافق رسیدند که این مزیت بسیار خوبی برای کشورهای هدف از جمله ایران در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه پروپوزال انتخاب پایتخت گردشگری اکو به ابتکار ایران مطرح شد، اضافه کرد: همچنین در این نشست شهر ساری نیز به ‌عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال ۲۰۲۲ انتخاب شد.

استاندار اردبیل با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه گردشگری و اقدامات انجام یافته در ۲ سال گذشته در این حوزه، عنوان کرد: اردبیل جاذبه‌های تاریخی و طبیعی منحصربفردی دارد که می‌تواند جذابیت بخصوصی برای گردشگران کشورهای عضو اکو داشته باشد.

بهنامجو با تاکید بر لزوم تسریع در ایجاد زیرساخت‌های لازم در حوزه گردشگری، یادآور شد: مزیت گردشگری نسبت به سایر حوزه‌ها قرابت بسیار آن با مفاهیمی همچون توسعه پایدار است که درصد موفقیت آن را در بلند مدت نسبت به سایر حوزه‌ها از جمله صنعت و کشاورزی بیشتر می‌کند.

وی گفت: قابلیت‌های متعدد استان اردبیل از جمله گردشگری زمستانی که در حال احیا آن هستیم به همراه جاذبه‌های تاریخی و تنوع اقلیمی استان از جمله دلایلی است که باعث شده تا این منطقه در سطح ملی و حتی بین‌المللی مورد توجه فعالان و سیاست‌گذاران حوزه گردشگری قرار بگیرد.

استاندار اردبیل بیان کرد: کمتر از چهار سال تا برگزاری این رویداد بزرگ در استان زمان باقی است و باید در این مدت زمان کوتاه زیرساخت‌های اصلی استان از جمله راه‌آهن، راه‌های ارتباطی گردشگری، هتل‌های پنج ستاره و تاسیسات گردشگری مطابق با استانداردهای بین‌المللی را با کمک بخش خصوصی و اعتبارات دولتی تکمیل و در اختیار گردشگران قرار داد.

بهنامجو تاکید کرد: این رویداد می‌تواند نقطه عطفی در روند توسعه استان باشد و در صورت حصول نتیجه مطلوب قطعا تاثیرات بسیار ملموسی در اقتصاد استان خواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار