عطایی:کولاکوویچ باید بیشتر به جوانان اعتماد کند
کد خبر: 972392
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044xk
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
گفت وگو‌ی " جوان آنلاین" با سرمربی تیم ملی جوانان
رقابت‌های جام حهانی ژاپن در شرایطی در حال پیگیری است که تیم مالی والیبال کشورمان توانسته با ترکیب جوانانش نمایش خوبی در این دوره ارائه دهد و شگفتی ساز جام جهانی لقب بگیرد هر چند نمایش خوب آن‌ها برابر برزیل با پیروزی همراه نشد، اما سبک بازی و امتیاز‌های کسب شده برابر تیم قدرتمند اول جهان حاکی از آن است که می‌توانستند با کمی شانس و تجربه بیشتر برزیل را شکست دهند و شگفتی جام را رقم بزنند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری: بهروزعطایی سرمربی تیم ملی جوانان در گفت و گو با " جوان آنلاین" درباره عملکرد تیم ملی والیبال ایران در این دوره از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن گفت: در این دوره ما مثل همیشه با قدرت و توان اصلی وارد مسابقات شدیم. در بازی اول تصور کردیم که بتوانیم مقابل روسیه روسیه نتیجه را کسب کنیم که نشد دربازی بعدی برابر مصر وقتی ناباورانه نتیجه را واگذار کردیم کادر فنی به این نتیجه رسید که باید نوع تفکرش را در این دوره تغیی دهد و این جام را نوعی تورنمنت تدارکاتی در نظر بگیرد و بیشتر فرصت را در اختیار جوانانش دهد.
عطایی:کولاکوویچ باید بیشتر به جوانان اعتماد کند
وی افزود: وقتی نگاه کادر فنی در جام جهانی عوض می‌شود یعنی اینکه دیگر نتایج مهم نیست و همه چیز در حد کسب تجربه است، اما ما به واقع دیدیم که جوانان ما همه را شگفت زده می‌کنند و با بازی‌های خوبی که انجام می‌دهند و حتی برابر کانادا و استرالیا هم برنده از زمین بازی خارج می‌شوند. دربازی برابر برزیل همه دیدند که چقدر جوانان ما با انگیزه بازی کردند. بازی دور از انتظاری که همه را به وجد آورد و قطعا اگر کمی تجربه بیشتر داشتند و توانستند با برد برزیل شگفتی ساز شوند.
عطایی در ادامه خاطر نشان کرد: پیش از این هم گفته بودم با برنامه فشرده‌ای که فدراسیون جهانی درنظر گرفته واقعا نیاز نیست ما این قدر به بازیکنان اصلی فشار بیاوریم. فشار‌هایی که هم باعث مصدومیت آن‌ها می‌شود و هم باعث دلزدگی آن‌ها از مسابقات. وقتی بازیکنان ما در المپیک در روسیه بازی می‌کنند، در مسابقات آسیایی بازی می‌کند و حالا در جام جهانی ژاپن حضور دارند قطعا باعث خستگی مفرط می‌شوند که تاثیرات آن را در دو بازی اول دیدیم. پس باید کولاکوویچ باید بیشتر به جوانان اعتماد کند.
سرمربی تیم ملی جوانان در ادامه افزود: من به شخصا جام جهانی را به دو بخش تقسیم می‌کنم. بخش اول تیم‌های تاپ لول و دوم تیم‌های درجه دو. در ادامه تاپ لول را بازهم به دو بخش می‌توان تقسیم کرد که اول شامل تیم‌هایی هستند که با قدرت کامل پا به مسابقات گذاشته اند مثل ایران، برزیل، لهستان و دسته دوم تیم‌هایی هستند که آینده نگر هستند و با جوانگرایی می‌خواهند تیم را برای المپیک و بعد از آن آماده کنند مثل ایتالیا، روسیه، آرژانتین.
وی افزود: به نظرم حالا که ما ناخواسته به جوان‌ها در بازی‌های سخت و مهم میدان دادیم و نتیجه آن را مثبت دریافت کردیم باید بازهم این کار را ادامه دهیم تا برای بعد از المپیک با سیر نزولی مواجه نشویم. امروز می‌بینیم که کریمی خوب می‌تواند بازی کند. یلی در بازی با برزیل ۲۵ امتیاز کسب می‌کند این آما روفق العاده است و کمتر کسی انتظار این عملکرد را داشت. پس باید دوباره در باز‌های بعد به جوانان آعتماد کرد
عطایی در پاسخ به " جوان آنلاین" مبنی برا ینکه دربازی‌های بعد ما دچار تغییر و تحول در تیم خواهیم بود یا نه گفت: به نظرم الان کولاکوویچ به این نتیجه رسیده که ما در تورنمنت‌های قبلی که توانستیم بیشتر به تیم دوم میدان دهیم برای همین حالا که عملکرد خوبی بچه‌ها داشته اند او قاعدتا بناید ترکیب جوان را کنار بگذارد الیته می‌تواند در لحظاتی از دیگر بچه‌های با تجربه هم استفاده لازم را ببرد، اما در کل نباید حالا که جوان‌ها این قدر با انگیزه زیاد وارد زمین میشوند را فرصت سوزی کرد. بچه‌های با تجربه تیم ملی بهتر است در این چند بازی هم با توجه به خستگی ذهنی و مصدومیت‌هایی که دارند ریکاوری داشته باشند و استراحت کنند تا برای مسابقات ورودی المپیک چین آماده باشند.
عطایی:کولاکوویچ باید بیشتر به جوانان اعتماد کند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار