ایجاد چهارمین واحد پرورش گاو سمینتال کشور در کردستان
کد خبر: 972353
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044x7
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: چهارمین واحد پرورش گاو سمینتال در کشور با مشارکت سازمان اقتصادی کوثر در راستای طرح افزایش گوشت قرمز در کردستان ایجاد خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، خالد جعفری شامگاه یکشنبه در جلسه مشترک با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان که با موضوع اقتصاد مقاومتی و بررسی سایر طرح‌های افتصادی بخش کشاورزی برگزار شد اظهار کرد: طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان کردستان در مقایسه با سایر استان‌های کشور وضعیت بسیار مطلوب‌تری دارد و امیدواریم این طرح‌ها در آینده منجر به توسعه بخش کشاورزی استان شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به لحاظ اقتصادی و تامین اعتبارات پروژه‌ها در شرایط سختی قرار داریم، گفت: ما در زمانی که رونق اقتصادی در کشور حاکم بود و اعتبارات خوبی برای بخش کشاورزی تخصیص می‌یافت نهایت استفاده را برده‌ایم و سرمایه‌گذاری‌های خوبی در بخش کشاورزی استان صورت گرفت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: بیشترین بهره‌برداری از اعتبارات توسعه مرغداری‌های استان در سال‌های 90 تا 92 بوده که از شرایط خوب اعتباری موجود در آن زمان استفاده کردیم.

جعفری با تاکید بر اینکه هم توان و هم  ظرفیت سرمایه‌گذاری و اشتغال و کارآفرینی در بخش کشاورزی وجود دارد، اذعان کرد: در سال گذشته از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی توانستیم 176 میلیارد تومان در بخش کشاورزی جذب و سرمایه‌گذاری کنیم.

وی تصریج کرد: با درک وضعیت اقتصادی موجود در کشور، برنامه عملیاتی تولید و اشتغال در بخش کشاورزی را با هزاران ساعت کار کارشناسی تدوین کرده‌ایم و این طرح‌ها  نقشه راه مناسبی برای توسعه همه ‌جانبه بخش کشاورزی استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با عنوان اینکه ظرفیت و شرایط افزایش تولید گوشت قرمز در کردستان وجود دارد، خاطرنشان کرد: چهارمین واحد پرورش گاو سمینتال در کشور با مشارکت سازمان اقتصادی کوثر در راستای طرح افزایش گوشت قرمز در کردستان ایجاد خواهد شد.

وی از برنامه سازمان جهاد کشاورزی کردستان برای افزایش تولید گوشت ماهی در سال جاری تا ۳ هزار و 700 تن خبر داد و تاکید کرد: باید روند تخصیص آب به مزارع پرورش ماهیان سردآبی با سرعت بیشتری صورت بگیرد زیرا ایجاد مزاع پرورش ماهی در کردستان با استقبال خوبی روبرو بوده است.

جعفری ادامه داد: کارهای خوبی برای پرورش و فرآوری ماهیان سردآبی در استان صورت گرفته و کارخانه تولید خوراک آبزیان در سنندج شروع به کار کرده و واحدهای بسته بندی وصادراتی گوشت ماهی در استان فعالیت مناسبی دارند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۰/ی

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار