فتنه سعودی-آمریکایی در عراق
کد خبر: 972101
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044t3
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
با هدف به حاشیه راندن مراسم اربعین و شکاف بین تهران و بغداد انجام می‌شود
روح الله صالحی
سرویس بین الملل جوان آنلاین: آمریکا و عربستان سعودی با دامن زدن به اعتراضات مردمی در عراق تلاش می‌کنند مراسم اربعین حسینی (ع) را به حاشیه برده و با فتنه انگیزی در میان زائران ایرانی و عراقی، در روابط دو کشور همسایه خلل ایجاد کنند.
نا آرامی‌های اخیر عراق که در ابتدا به بهانه اعتراض به وضعیت معیشتی و مبارزه با فساد شروع شد، بلافاصله از مسیر خود منحرف شد و سمت و سوی دیگری پیدا کرد. هر چند برخی مدعی هستند که این اعتراضات جودجوش است، اما شواهد نشان می‌دهد طرح پیشنهادی عربستان به آمریکا در حال اجراست. این اعتراضات که از بغداد شروع شد به شهر‌های دیگر از جمله کربلا و نجف نیز کشیده شد و تغییر شعار‌ها از مسائل اقتصاد بر علیه ایران و تحرکات مشکوک عناصر نفوذی در میان معترضان نشان داد که فتنه دیگری از سوی خارجی‌ها در جریان است. محتوای شعار‌ها و توئیت‌های کاربران عراقی و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که فتنه از کجا آب می‌خورد. سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس در بغداد با صدور اطلاعیه‌های جداگانه از برگزاری این تظاهرات حمایت و از آنچه کاربرد خشونت علیه تظاهرکنندگان خوانده اند، ابراز نگرانی کرده اند. شبکه‌های بی بی سی و معاند خارجی هم با دمیدن بر آتش فرقه گرایی در عراق، سعی دارند ایران و گروه‌های طرفدار آنرا مقصر نا امنی‌ها در عراق معرفی کنند. همچنین حمایت گسترده شبکه‌های سعودی از اعتراضات مردمی و تلاش برای تحریک عراقی‌ها برای حضور گسترده در خیابان‌ها نشان می‌دهد که مقامات ریاض سر عقل نیامده و با ادامه سیست‌های اشتباه خود و همسویی با غربی‌ها باز هم تلاش می‌کنند از آب گلالود ماهی بگیرند. آمریکا و سعودی که از طریق گروه تروریستی داعش نتوانستند برنامه‌های خود علیه دولت عراق را عملی کنند، اکنون تلاش می‌کنند با دامن زدن به اعتراضات مردمی برنامه‌های نیمه تمام خود را محقق کنند.
در این دور از اعتراضات هیچ یک از جریان‌های سیاسی از مردم برای حضور در خیابان‌ها دعوت نکرده اند و این اعتراضات بیشتر از سوی فعالان توئیتری در عربستان سعودی هدایت می‌شود. مقامات آ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار