جریان‌ی دوباره آب در رگ‌های تشنه گاوخونی
کد خبر: 971946
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044qY
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۸
سرویس ایران جوان آنلاین: بارندگی‌های خوب و افزایش آب در رودخانه زاینده‌رود موجب شده تا با باز گشایی دوباره دریچه خروجی سد رودشتین، آب به تالاب گاوخونی فرستاده شود.
حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: از آنجایی که مطابق برنامه کمیته ۱۵ نفره از مدتی قبل جریان آب به سوی تالاب گاوخونی متوقف شده بود، اما بارندگی‌های قابل توجه چهارشنبه گذشته و افزایش جریان آب در زاینده‌رود سبب شد تا برای تأمین حقابه گاوخونی دریچه خروجی سد رودشتین باز وآب اضافه به این تالاب هدایت شود. وی با اشاره به اینکه خروجی آب از سد رودشتین به باتلاق گاوخونی به پنج مترمکعب بر ثانیه رسیده و کماکان این میزان روبه افزایش است، افزود: از آنجا که این تالاب نقش مهمی در زمینه توزیع و تأمین آب کشاورزی شرق اصفهان را دارد، لذا آب اضافه برای سیراب کردن زمین‌های کشاورزی تا زمانی که آب در رودخانه زاینده‌رود در جریان است ادامه خواهد داشت.
به گفته معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از آنجایی که از مدت‌ها قبل تصمیم بر آن بود تا که اگر آب مازادی بعد از توزیع آب کشاورزی وجود داشت برای تأمین حقابه محیط‌زیست روانه تالاب گاوخونی شود، لذا با مهیا بودن شرایط این مهم در حال انجام است. وی با اشاره به اینکه سد رودشتین آخرین بند در شرق اصفهان است که وقتی بسته باشد آب مخزن آن روانه کانال‌های کشاورزی می‌شود و وقتی دریچه‌های سد باز باشد به سمت تالاب گاوخونی می‌رود، گفت: سد رودشتین باز شده و تا زمانی که آب در رودخانه زاینده‌رود است این آب به سمت تالاب گاوخونی حرکت می‌کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار