سفیر ایتالیا، نقش اصفهان برای ایران مانند فلورانس در ایتالیا است
کد خبر: 971777
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044np
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
استانداراستان اصفهان:
سفیر ایتالیا در ایران گفت: پل‌های کهنی که بر روی رودخانه زاینده‌رود اصفهان ساخته شده است، جلوه خاصی به این شهر داده است و می‌توان گفت همان نقشی که فلورانس از لحاظ فرهنگی برای ایتالیا دارد، اصفهان نیز برای ایران دارد.

 

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، عباس رضایی در دیدار با جوزپه پرونه اظهار داشت: علی‌رغم تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و فشارهای اقتصادی، اصفهان همچنان سرزنده است و مردم آن با نشاط و شادابی در حال فعالیت هستند و زندگی به معنای واقعی در جریان است.

استاندار اصفهان ادامه داد: اصفهان همواره با ایتالیا روابط حسنه و خوبی داشته است  امیدواریم این روابط بیش از گذشته ادامه پیدا کند.

وی عنوان کرد: اصفهان شهر هنر، اندیشه و صنعت است در همین راستا علاقه‌مند هستیم روابط بین این شهر و ایتالیا تنها به روابط فرهنگی و ادبی محدود نشود و در زمینه‌های اقتصادی نیز با یکدیگر ارتباط داشته باشیم.

رضایی افزود: توسعه گردشگری نیز می‌تواند به عنوان یکی از مبانی ارتباط بین اصفهان و ایتالیا مطرح شود و ارتباط بین دو ملت را گسترش دهد؛ در همین رابطه می‌توان تبادل گردشگر و تورلیدرها را بین دو کشور افزایش داد.

استاندار اصفهان با اشاره به نگاه انسان دوستانه سفیر ایتالیا به جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: روابط ایران با کشور ایتالیا روابط دیرینه‌ای است و امیدوارم با توجه به خواهرخواندگی اصفهان با فلورانس ایتالیا روز به روز شاهد ارتباط و تعاملات بیشتری باشیم.

وی خاطرنشان کرد: نشست‌های مشترک بین اتاق‌های بازرگانی اصفهان و کشور ایتالیا در تقویت روابط اقتصادی بسیار مؤثر است و در این خصوص تأکید شد.

برای گسترش روابط فرهنگی و اقتصادی با اصفهان ایده‌های جدیدی داریم

جوزپه پرونه نیز در این دیدار اظهار داشت: اصفهان زیباست و به خوبی از آن نگهداری می‌شود، این شهر زنده و پویا و تمیز است و آثار تاریخی بسیاری را در خود جای داده است.

سفیر ایتالیا در ایران ادامه داد: پل‌های کهنی که بر روی رودخانه زاینده‌رود اصفهان ساخته شده است، جلوه خاصی به این شهر داده است و می‌توان گفت همان نقشی که فلورانس از لحاظ فرهنگی برای ایتالیا دارد، اصفهان نیز برای ایران دارد.

وی تصریح کرد: در اصفهان متخصصان ماهری وجود دارند که به دنبال ارتباط بیشتر با آن‌ها هستیم به همین دلیل امروز هم برای حضور در نمایشگاه طلا و  جواهرات به اصفهان سفر کرده‌ایم.

پرونه اضافه کرد: روابط بین ایتالیا و ایران تنها به جنبه‌های فرهنگی محدود نمی‌شود و از قدیم‌الایام روابط اقتصادی خوبی با برخی از استان‌های ایران از جمله اصفهان داشته‌ایم و ایده‌های جدیدی نیز برای گسترش این روابط داریم.

سفیر ایتالیا در ایران عنوان کرد: تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی حاکم بر کشور ایران نیز بر کشور  ایتالیا نیز  تأثیرگذاشته است اما به تدریج توانستیم راهکارهای لازم برای برون‌رفت از این چالش را نیز پیدا کنیم و خود را با شرایط جدید تطبیق دهیم.

وی افزود: به زودی چگونگی روابط بین ایران و ایتالیا را تشریح خواهیم کرد تا فعالان اقتصادی هر دو کشور بهتر بتوانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

پرونه با اشاره به تأکید استاندار اصفهان مبنی بر تبادل گردشگر، خاطرنشان کرد: به منظور تعمیق روابط فرهنگی بین ایتالیا و اصفهان، گروه‌های گردشگری و باستان‌شناسی به این شهر میراثی، سفر خواهند کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار