نحوه خروج اتباع بیگانه مقیم کشور
کد خبر: 971460
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044ii
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
فرمانده انتظامی استان اصفهان :
سردار معصوم بیگی گفت: اتباع خارجی مقیم ایران علاوه بر اخذ روادید کشور عراق بایستی به مدیریت اداره مهاجرت و گذرنامه مراجعه و روادید خروج و مراجعت دریافت کنند، همچنین اتباع خارجی دارای کارت آمایشی معتبر و اتباع افغانستانی مشمول طرح خانواری نیز جهت سیر مراحل اخذ مجوز اعزام به اربعین بایستی حتماً به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه کنند ضمن اینکه تاکید می کنم اتباع خارجی که به صورت غیر مجاز در کشور حضور دارند اجازه استفاده از این تسهیلات را نخواهند داشت.

نحوه خروج از کشور با خودروی شخصی

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، سردار معصوم بیگی، اظهار داشت: کسانی که قصد عزیمت به کشور عراق با خودروی شخصی دارند بایستی به گمرک و کانون ایرانگردی و جهانگردی مراجعه کنند اما به لحاظ ایجاد ترافیک در محورهای منتهی به مرز و همچنین محورهای داخل کشور عراق و همچنین کمبود جایگاه های سوخت بنزین و CNG که در کشور عراق، پلیس توصیه می کند از عزیمت به کشور عراق با خودروی شخصی خودداری کنند.

نحوه شرکت مشمولان خدمت وظیفه عمومی در مراسم اربعین حسینی (ع)

سردار معصوم بیگی، گفت: همه مشمولان غیر غایب متقاضی شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی (ع) از هفتم مهر تا دهم آبان ماه بدون پرداخت وثیقه می توانند از کشور خارج شوند البته این افراد بایستی به درگاه خدمات الکترونیک انتظامی به نشانی www.epolice.ir مراجعه کرده و کد ملی و کد سخای خود را در این درگاه ثبت کنند تا امکان ارائه مجوز خروج از کشور به آنان فراهم شود.

وی در خصوص نحوه خروج از کشور مشمولان دانش آموز، دانشجو و طلاب حوزه های علمیه بیان کرد: دارندگان برگ آماده به خدمت بدون غیبت در صورتی که تاریخ بازگشت به کشور آنان یک ماه قبل از تاریخ اعزام آنان باشد می توانند به درگاه خدمات الکترونیکی انتظامی مراجعه و مجوز لازم را دریافت کنند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: مشمولانی که منتظر مهلت تعیین تکلیف وضع خدمتی خود هستند و قصد شرکت در این سفر معنوی را دارند هم بدون دریافت برگ آماده به خدمت می توانند به درگاه مذکور مراجعه و تقاضای خروج از کشور خود را ثبت کنند، همچنین آن دسته از مشمولانی که در زمینه معافیت پزشکی، کفالت و یا معافیت های خاص اقدام کردند و درخواست آنان در سامانه وظیفه عمومی درحال بررسی است نیز می توانند برای شرکت در مراسم بزرگ اربعین حسینی (ع) از این تسهیلات بهره مند شوند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: این امکان برای مشمولان واجد شرایط قانون جریمه سربازی در صورتی که حد اقل نیمی از اقساط جریمه خود را پرداخت کرده و اقساط معوق نداشته باشند هم وجود دارد که به این سفر معنوی اعزام شوند.

دارندگان معافیت موقت پزشکی و کفالت نیز تا یک ماه قبل از اتمام معافیت موقت در این سفر معنوی شرکت کنند.

سردار معصوم بیگی تاکید کرد: کسانی که دارای کارت پایان خدمت وظیفه و یا کارت معافیت هستند و در شرایط مشمول قرار دارند بایستی کارت عادی خود را به کارت هوشمند تبدیل کنند تا امکان صدور گذرنامه برای آنان فراهم شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار