مشمولان غیرغایب ، می تونند برای "اربعین "از کشور خارج شوند
کد خبر: 971318
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044gQ
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
فرمانده انتظامی استان اصفهان :
سردار مهدی معصوم بیگی مشمولان سربازی بدون غیبت ، دانش آموزان، دانشجویان، طلاب حوزه علمیه و دارندگان برگه آماده به خدمت سربازی می توانند درسفر زیارتی کربلا معلی درمراسم اربعین حسینی شرکت کنند.

به گزارش  محمد جواد عرفان منش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خروج از مرزهای چهارگانه شلمچه، چذابه، خسروی و مهران برای سفر اربعین حسینی تنها با داشتن گذرنامه معتبر با حداقل سه ماه فرصت انقضا امکان پذیر است

سردار مهدی معصوم بیگی با تاکید بر اینکه زائران باید گذرنامه خود را همراه داشته باشند، وبدون گذرنامه برای سفر اربعین اقدام نکنند زیرا تحت هیچ شرایطی امکان عبور از مرز بدون گذرنامه وجود ندارد و از سوی دیگر طرف عراقی نیز به شدت برخورد می کند.ادامه داد: متاسفانه مواردی دیده شده که افراد به دلیل سهل انگاری و یا به طور عمدی گذرنامه فرد دیگری را با خود می برند که این افراد در مرز گرفتار می شوند.

وی خاطر نشان کرد: به منظورارائه تسهیلات و امکان استفاده از بیمه مسافر، ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح ضروری است زیرا اگر فردی در این سامانه ثبت نام نکرده باشد در صورت وقوع حادثه امکان استفاده از مزایای بیمه را ندارد.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه امسال زائران میتوانندبا مراجعه به دفاترپلیس +۱۰ گذرنامه موقت بااعتبارتا پایان صفر که با توجه به باجه ی زمانی و درخواست زائران؛ صدور گذرنامه موقت طی دو روز آینده به استانها ابلاغ می شود. مراحل صدور این گذرنامه رایگان است و در جهت کاهش مدت زمان انتظار زائران دفاتر پلیس +۱۰ تا انتهای شب و روزهای تعطیل پاسخگوی مراجعه کنندگان برای دریافت گذرنامه موقت می باشند.

سردار معصوم بیگی افزود: افرادی که به هردلیلی ممنوع الخروج هستند، این ممنوعیت شامل سفر اربعین نیز می شود.

این مقام ارشد نظامی استان راجع به شرایط اتباع خارجی برای شرکت در پیاده روی اربعین، گفت: اتباع خارجی علاوه بر داشتن روادید مهاجرت باید روادید خروج و مراجعت را نیز دریافت کنند.

وی تصریح کرد: اتباع خارجی دارای کارت آمایش معتبر و افراد مشمول طرح خانواری جهت دریافت مجوز  برای اعزام به اربعین به دفاتر خدمات اقامتی و اشتغال مراجعه کنندولی اتباع خارجی غیر مجاز اجازه خروج برای شرکت در راهپیمایی اربعین را ندارند.

سردار معصوم بیگی افزود: زائرانی که قصد سفر با خودروی شخصی دارند باید به گمرک و کانون ایرانگردی و جهانگردی مراجعه کنند. با وجود این پلیس به لحاظ  ایجاد شدن ترافیک و کمبود جایگاه سوخت در مسیر تردد و کشور عراق، سفر با خودروی شخصی را توصیه نمی کند.

فرمانده انتظامی استان ضمن تاکید بر ثبت نام کلیه ی زائران اربعین در سامانه سماح وعدم اعتمادبه سایتهای جعلی خروج زائران اربعین از هر مسیری به غیر از مرزهای چهارگانهرا نا امن اعلام کرد

سردار معصوم بیگی با اشاره به شرایط مشمولان سربازی برای شرکت در پیاده روی اربعین، گفت:  کلیه مشمولان دانش آموز، دانشجو، طلاب و دارندگان برگه آماده به خدمت بدون غیبت یا غایب می توانند از امروز تا ۱۰ آبان ماه برای دریافت مجوز خروج از کشور به درگاه الکترونیکی www.epolice.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

سردار معصوم یگی ادامه داد:همه مشمولان غیر غایبی که تمایل به شرکت در پیاده روی اربعین دارند نیز می توانند بدون پرداخت وثیقه مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

وی افزود: مشمولان واجد شرایط قانون جریمه که حداقل نیمی از جریمه را پرداخت کرده و اقساط معوقه ندارند نیز می توانند در این سفر معنوی شرکت کنند.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه دارندگان معافیت موقت پزشکی و کفالت نیز تا یک ماه قبل از اتمام معافیت موقت می توانند برای خروج از کشور اقدام کنند، گفت: افرادی که دارای کارت پایان خدمت وظیفه هستند و در شرایط مشمول قرار دارند نیز باید کارت پایان خدمت هوشمند دریافت کنند تا امکان خروج  از کشور داشته باشند.

سردار معصوم بیگی به زائران اربعین توصیه کرد: متقاضیان دریافت ارز از مراجعه به دلالان مرزی و خیابانی خودداری و برای تهیه بلیط نیزبه دفاتر مجاز مراجعه کنند

وی با تاکید برلزوم استفاده از کمربند ایمنی توسط زائران هنگام تردد با خودروی شخصی یا نقلیه عمومی، تصریح کرد: زائران در جاده های دوطرفه از ارتکاب به تخلفات حادثه ساز جدا خودداری کنند.

وی اضافه کرد: زائران در صورت بروز هر گونه مشکل ویا فقدان گذرنامه به کنسولگری ها کشورمان درشهرهای نجف اشرف وکربلامراجعه کنند.

سردار معصوم بیگی در پایان گفت : سال گذشته دو میلیون و پانصد هزار نفر در کشور در پیاده روی اربعین شرکت کردند وثبت نام برای حضور در مراسم اربعین در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته و پیش بینی می شود امسال بیش از سه میلیون نفر در این مراسم معنوی شرکت کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار