جریمه نقدی و محرومیت حاصل تخلف در دربی
کد خبر: 971269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044fd
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷
احکام دیدار تیم‌های پرسپولیس و استقلال صادر شد. متن اطلاعیه کمیته انضباطی در این خصوص به شرح زیر است:
سرویس ورزشی جوان آنلاین: نظر به حوادث به وجود آمده در مسابقه فی‌ما‌بین استقلال و پرسپولیس از هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر و حسب گزارش مقامات رسمی مسابقه اعم از داور، ناظر فدراسیون و نماینده کمیته انضباطی که در پرونده مضبوط است و همچنین ارسال دفاعیه از سوی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و دو تن از بازیکنان استقلال، کمیته انضباطی رأی این دیدار را به این شرح اعلام می‌دارد:

الف – تخلفات باشگاه استقلال 
۱- تماشاگران منتسب به باشگاه استقلال به دلیل توهین و فحاشی نسبت به داور مسابقه و بازیکنان تیم حریف و پرتاب صندلی به سوی تماشاگران رقیب خود و همچنین پرتاب اشیا به سوی بازیکنان تیم پرسپولیس  از جمله محمدحسین کنعانی‌زادگان که منجر به مجروحیت ایشان از ناحیه سر گردید و به سبب شرکت در نزاع جمعی بازیکنان استقلال با تیم حریف به‌صورت قطعی از یک جلسه همراهی تیم‌شان محروم شدند. همچنین باشگاه استقلال به پرداخت ۷۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۲- عارف غلامی، بازیکن تیم استقلال تهران به علت ورود به نزاع جمعی و اخذ کارت زرد و متعاقب آن توهین به داور مسابقه با عکس‌العمل خلاف شئونات به دو جلسه محرومیت از حضور در مسابقه لیگ و پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 ۳- سیاوش یزدانی، بازیکن تیم استقلال به دلیل نقض اصول رفتار کلی با انجام بی‌احتیاطی که منجر به نزاع جمعی گردید، به‌رغم دفاعیه ارسالی و اظهار عمد نبودن عمل ارتکابی، با در نظر گرفتن سوابق به یک جلسه محرومیت از مسابقه لیگ برتر و پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۴- علی کریمی، بازیکن تیم استقلال تهران به دلیل نقض اصول کلی رفتار در بازی حساس شهرآورد که منجر به اخذ کارت زرد و متعاقب آن اخراج از زمین بازی گردید با در نظر گرفتن دفاعیات مشارالیه و عدم سابقه انضباطی، به مبلغ ۱۰۰میلیون ریال جریمه نقدی و توبیخ کتبی محکوم شد.  

ب -  تخلفات تیم پرسپولیس:
 ۵- تماشاگران منتسب به تیم پرسپولیس به دلیل توهین به تیم مقابل و فحاشی نسبت به داور مسابقه و پرتاب نارنجک پس از به ثمر رسیدن گل و پرتاب اشیا و صندلی شکسته به سمت تماشاگران رقیب و ورود تماشاگر به داخل زمین و به سبب شرکت در نزاع دسته‌جمعی بازیکنان تیم پرسپولیس با تیم حریف که منشأ آن نیز خود بازیکن پرسپولیس  بوده به یک جلسه محرومیت قطعی از همراهی تیم‌شان محکوم شدند. همچنین باشگاه پرسپولیس جمعاً به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

۶- محمدحسین کنعانی‌زادگان به علت تحریک تماشاگران استقلال که با زدن توپ به سمت آنان ایجاد شد به پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید

۷- شجاع خلیل‌زاده به علت تحریک تماشاگران تیم استقلال در طول بازی و همچنین تحقیر و توهین به داور از طریق نشان دادن علامت سکوت به داور بازی و حرکات غیرورزشی نسبت به داوران به دو جلسه محرومیت از مسابقات بعدی لیگ و پرداخت ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. (این بخش از رأی قابل تجدیدنظر در کمیته محترم استیناف است)

۸- در خصوص عملکرد کاپیتان‌های دو تیم استقلال و پرسپولیس وریا غفوری و احمد نوراللهی و همچنین عملکرد و رفتار کریم باقری، مربی تیم پرسپولیس که اقدامات شایسته ایشان مانع از تشدید درگیری گردید نیز تقدیر و تشکر به عمل  می‌آید.

۹- در مورد سوء‌رفتار تیمی پرسپولیس بابت اخذ پنج کارت زرد، این تیم به مبلغ ۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌گردد.

۱۰- در مورد تخلفات فرشاد احمدزاده نیز با توجه به صدور دستور موقت پس از استماع دفاعیات مشارالیه رأی مقتضی صادر و اعلام و ابلاغ می‌شود. لازم به ذکر است عارف غلامی بازیکن استقلال و شجاع خلیل‌زاده بازیکن پرسپولیس که با این حکم دو جلسه از حضور در لیگ برتر محروم شده‌اند، با توجه به اینکه محرومیت این بازیکنان مربوط به مسابقات لیگ برتر است، آن‌ها در جام حذفی می‌توانند برای تیم‌های خود به میدان بروند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار