دولت کار هدفمندی برای رونق تولید نکرد
کد خبر: 971250
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044fK
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۲
نایب‌رئیس اتاق ایران با بیان اینکه کار هدفمندی برای رونق اقتصادی در کشور انجام نشده‌است، رشد ۴/ ۰‌درصدی پنج‌ماهه نخست امسال را به‌دلیل به جریان افتادن خودبه‌خودی سرمایه انباشته در بخش اقتصاد کشور دانست.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «تسنیم»، حسین صلاح‌ورزی، نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: آمار رشد اقتصادی در اخبار آمده‌است، اما در آمار رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار وجود ندارد که این مسئله جدیدی است. امسال به‌دلیل افزایش بارندگی‌ها وضع کشاورزی بسیار خوب بود و این بخش رشد مناسبی داشت، اما رشد اقتصادی در دیگر بخش‌ها یا صفر یا منفی بوده‌است.

صلاح‌ورزی گفت: اگر با در نظر گرفتن رشد منفی سال ۹۷، رشد ۴/ ۰‌درصدی امسال را خوب بدانیم با این روند ۱۰ سال دیگر به رشد اقتصادی آخر سال ۹۶ خواهیم رسید که نگاه درستی به اقتصاد کشور نیست.

وی با بیان اینکه کار هدفمندی برای رونق اقتصادی در کشور انجام نشده‌است، رشد ۴ /۰‌درصدی پنج‌ماهه نخست امسال را به‌دلیل به جریان افتادن خودبه‌خودی سرمایه انباشته در بخش اقتصاد کشور دانست.

نایب‌رئیس اتاق ایران گفت: معتقد نیستم سیاست‌گذاری‌ها یا کاهش اثر تحریم‌ها موجب رشد اقتصادی شده‌است. صلاح‌ورزی اضافه کرد: در سال ۹۷ شوک ارزی و تورمی که نظام علامت‌دهی قیمت را مختل کرد موجب شد قلب بازار بایستد و ارتباط تجاری ما با دنیا قطع شود، اما ثبات نسبی در بازار ارز موجب افزایش صادرات ما به کشور‌های همسایه شود و تولیدات ایرانی در کشور جای تولیدات چینی را بگیرد.

وی گفت: به‌دلیل افزایش نرخ ارز، صنعت توریسم و توریست‌درمانی در کشور رونق یافت و این حوزه یکی از حوزه‌های تأثیرگذار در رشد اقتصادی پنج‌ماهه نخست امسال شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار