امید‌ها در گروه مرگ
کد خبر: 970912
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Zs
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
راه رسیدن به المپیک دشوار شد
قرعه‌کشی رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک روز گذشته و با مشخص شدن چهره ۱۶ تیم صعود‌کننده به مرحله نهایی جام ملت‌های زیر ۲۳ آسیا انجام شد و امید‌های ایران در گروه مرگ قرار گرفتند.
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: امید‌های کشورمان که به سختی و بعد از عراق، به عنوان یکی از تیم‌های دوم برتر گرو‌های مختلف موفق به کسب جواز صعود به مرحله نهایی انتخابی المپیک شده‌اند، حالا در این مرحله نیز با قرعه‌ای سخت و دشوار مواجه شدند.

سخت‌ترین قرعه
با توجه به حضور ایران در سید چهارم، قبل از انجام مراسم قرعه‌کشی هم می‌شد پیش‌بینی کرد که شاگردان مجیدی با قرعه‌ای سخت و حریفان قدرتمند و سرشناس همگروه شوند و در نهایت نیز همانطور که انتظار می‌رفت، امید‌های ایران در گروه C با تیم‌های ازبکستان، کره‌جنوبی و چین همگروه شدند تا کار بسیار سختی در گروه مرگ برای کسب جواز حضور در المپیک پیش‌رو داشته باشند.

۱۰۴ روز دیگر استارت بازی‌های امید‌های ایران در مرحله نهایی زده می‌شود و تیمی که قرار است به چهار دهه حسرت ایران برای حضور در المپیک پایان دهد باید ۱۹، ۲۲ و ۲۵ دی‌ماه به ترتیب با ازبکستان، کره‌جنوبی و چین دیدار کند، آن‌هم در حالی که اوضاع امید‌های ایران این روز‌ها اصلاً جالب توجه نیست و نه فقط روند آماده‌سازی این تیم در هفته‌ها و حتی ماه‌های گذشته به هیچ عنوان امیدوار‌کننده نبوده، بلکه این تیم با شایعه‌ها و شائبه‌هایی، چون تغییرات کادر فنی به واسطه درگیری لفظی و فیزیکی مجیدی و استیلی مواجه شده است، اتفاقی که از شرایط نامناسب امید‌ها در فاصله کمتر از چهار ماه تا مرحله نهایی انتخابی المپیک خبر می‌دهد. مرحله‌ای که از اهمیت بسیاری برای صعود به المپیک برخوردار است و کار بسیاری می‌طلبد، خصوصاً حالا که با مشخص شدن قرعه، ایران در گروه مرگ نیز قرار گرفته و باید برای پایان دادن به حسرت ۴۴ ساله فوتبال ایران برای حضور در المپیک با کره‌جنوبی به عنوان یکی از رقیبان سنتی خود در قاره آسیا و همچنین ازبکستانی که با همان تیم جوانان قهرمان آسیا قدم به این رقابت‌ها می‌گذارد، مصاف دهد که این می‌تواند چالشی قابل توجه برای شاگردان مجیدی باشد. البته با چین هم که تا یکی، دو هفته قبل گاس هیدینگ چهره مشهور هلندی را بالای سر خود می‌دید هم باید مصاف دهد.

امیدواری تیم امید
با وجود قرعه سخت امیدها، استیلی به عنوان مدیر فوتبال امید می‌گوید که از تیم ناامید نیست و تنها باید تلاش بیشتری کرد: «با توجه به اینکه در سید چهارم قرار گرفته بودیم، مشخص بود که در گروه سختی قرار می‌گیریم. با وجود قرار گرفتن در گروه مرگ، صددرصد به تیم امیدوارم، اما وقتی در گروه سختی هستیم باید تمرکز و تلاشمان را بیشتر کنیم. برای رسیدن به موفقیت باید برنامه‌ریزی بهتری داشته باشیم. ما اصلاً لحظه‌ای با ناامیدی به این تیم نگاه نکردیم. درست است که در دو بازی دوستانه مقابل ازبکستان باختیم، اما در آن دو بازی بازیکنان ۴۰ درصد خود هم نبودند و مطمئناً در بازی‌های رسمی شرایط فرق می‌کند. ما از هر سه تیمی که باید به مصاف‌شان برویم، شناخت داریم و با آن‌ها بازی کرده‌ایم. از حالا باید به فکر بازی‌های تدارکاتی با تیم‌های آسیای شرقی و میانه باشیم تا بتوانیم تصویرسازی خوبی برای بازیکنان کنیم. قرار بود در آبان‌ماه در تورنمنتی در کشور چین حاضر شویم که با توجه به اینکه با چین همگروه شده‌ایم، دیگر این تورنمنت فایده‌ای ندارد و باید به فکر برگزاری تورنمنت در تهران باشیم. بازی با کشور‌های عربی هم بد نیست، اما سبک آن‌ها با شرق آسیا فرق می‌کند.»

مجیدی، سرمربی امید‌ها هم البته قرار گرفتن در گروه مرگ را تأیید می‌کند: «در گروه سختی قرار داریم و نمی‌توانم این را کتمان کنم. کارم خیلی سخت است، اما تاکنون چیزی نبوده در زندگی‌ام بخواهم و به دست نیاورده باشم. با وجود این، نمی‌توان این مسئله را نادیده گرفت که همه تیم‌ها خوب هستند و همین تیم زیر ۲۳ سال ازبکستان را تیم ملی بزرگسال ما در زمان کی‌روش به سختی شکست داد، اما مشکل من فقط این است که ۷۰ تا ۸۰ درصد بازیکنان ما در لیگ بازی نمی‌کنند، حتی در همان دیدار با ازبکستان شش بازیکن ما برای اولین بار در ترکیب ۱۱ نفره به میدان رفتند و این نشان می‌دهد که برای نیل به موفقیت باید بیشتر تلاش کنیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار