تولید برق به روش سلول خورشیدی در استان اردبیل
کد خبر: 970641
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044VV
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
مدیر عامل شرکت توزیع برق اردبیل:
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل گفت: در حال حاضر 4.5 مگاوات تولید برق به روش سلول خورشیدی در استان اردبیل عملیاتی شده و این روند در حال توسعه است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، حسن محمدی در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به رویکرد وزارت نیرو در توسعه انرژی‌های نو و به حداقل رساندن تولید انرژی با حداقل کربن و کاهش نیروگاه‌های سوخت فسیلی در استان اردبیل راه‌اندازی مزارع انرژی خورشیدی و تقویت نیروگاه‌های در مقیاس کوچک در شهرهای مختلف استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل خاطرنشان کرد: در خردادماه اولین نیروگاه خورشیدی شمالغرب کشور در اردبیل افتتاح شده و در فازهای بعدی تا دو مگاوات تولید انرژی خورشیدی مدنظر قرار گرفته است.

محمدی افزود: در 17 دستگاه اجرایی استان اردبیل و با هدف کاهش 20 درصدی برق مصرفی استفاده از سلول‌های خورشیدی در دستور کار قرار گرفته و قرار است در سفر رئیس جمهور تا 1.5 مگاوات توسعه انرژی‌های خورشیدی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان برق خانگی نیز می‌توانند با ظرفیت 5 کیلووات از سلول خورشیدی در تامین برق خود استفاده کنند تا با نصب پنل‌های ایرانی در پشت بام به نرخ یک هزار و 100 تومان برق مصرفی خود را به فروش رسانده و در قبال آن مصرف برق آنها به نرخ 890 تومان محاسبه شود.

وی بیان کرد: شرکت توزیع برق در یک تفاهمنامه 20 ساله نسبت به خرید برق تولیدی از این نیروگاه‌ها و سلول‌های خورشیدی اقدام کرده و این روند قطعا به سود بهره‌برداران از انرژی‌های نو خواهد بود.

محمدی با بیان اینکه سه برابر مصرف برق استان اردبیل ما تولید انرژی را در استان اردبیل شاهد هستیم که مازاد مصرف ما از طریق شبکه سراسری واگذار می‌شود، گفت: ما در همه شاخص‌های توسعه، انتقال و توزیع از استان‌های پیشرو هستیم به طوری که بیش از 99 درصد روستاهای استان اردبیل از برق پایدار بهره‌مند هستند.

وی ادامه داد: ما در قالب مزرعه پنل‌های خورشیدی در اردبیل به ظرفیت یک مگاوات در فاز اول بهره‌برداری از این مجموعه را شاهد بودیم و در فاز دوم نیز قرار است تا دو مگاوات بر این ظرفیت افزوده شود.

محمدی به فعال شدین نیروگاه‌های با مقیاس کوچک در گرمی و بیله‌سوار اشاره کرد و گفت: رد سفر رئیس جمهور نیز قرار است 1.5 مگاوات پنل‌‌های خورشیدی راه‌اندازی شود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به راه‌اندازی نیروگاه‌های‌ بادی در استان اردبیل با توجه به موقعیت و شرایط استان اشاره و اظهار کرد: ما همچنان بر این باوریم که باید روش‌های جدید در برق‌رسانی جایگزین روش‌های قبلی به ویژه توسعه نیروگاه‌های فسیلی شود که در این راستا راه‌اندازی نیروگاه‌های بادی و آبی در دستور کار قرار گرفته است.

محمدی خاطرنشان کرد: با همکاری فرمانداران در شهرستان‌ها سعی بر این بوده تا با موقعیت‌یابی و جانمایی مناسب نیروگاه‌های بادی در شهرهای مختلف نظیر سرعین، نیر و نمین راه‌اندازی شود که همچنان این برنامه و هدفگذاری در دستور کار قرار گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار