افزایش علائم کاهش سرعت در جاده‌های ارتباطی اردبیل
کد خبر: 970500
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044TE
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل بر لزوم افزایش تعداد علائم کاهش سرعت در جاده‌های ارتباطی این استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اظهار داشت: با توجه به نبود امکان چهارخطه کردن تمام جاده‌ها باید با کمترین هزینه‌ها اقدامات لازم برای کاهش سرعت و کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای را عملیاتی کنیم.

وی افزایش سرعت‌گیر و سرعت‌کاه در جاده‌های پرتردد از جمله جاده‌های شهرستان‌های شمالی استان را برای کاهش سرعت و تصادفات جاده‌ای ضروری دانست.

استاندار اردبیل افزود: با توجه به اینکه سرعت غیرمجاز در جاده‌ها بیشترین علت تصادفات است، باید هر گونه برنامه کم‌هزینه موقت در این مسیرها اجرایی شود.

وی نصب دوربین‌های ثبت تخلفات را از دیگر اقدامات لازم در کاهش سرعت غیرمجاز ذکر کرد و گفت: در صورت امکان از این ابزار نیز برای کنترل جاده‌ها استفاده شود.

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز در این جلسه از کاهش تصادفات جاده‌ای در 6 ماه اول سال‌ جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

علی رحمتی افزود: در این مدت 63 میلیون تردد خودرو در جاده‌ها انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که 59 میلیون مورد بود، 6 درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: تردد ماشین‌های سنگین نیز از پنج میلیون و 500 مورد در سال گذشته به پنج میلیون و 600 مورد افزایش یافته است.

وی گفت: همچنین سرعت‌های غیرمجاز در سال جاری نسبت به سال گذشته 6 درصدکاهش یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: بیشترین مسیرتردد در نیمه نخست امسال نمین _آستارا با 6میلیون و 400 مورد تردد بوده است.

وی با بیان اینکه سبقت غیرمجاز در جاده‌های استان 14 درصد افزایش داشته ، افزود: مسیرهایی که بیشترین تخلفات رانندگی در آن انجام شده ، بران – سه‌راهی سربند ، قره‌آغاج – بران ، گرمی – سه‌راهی بیله‌سوار، سه‌راهی سربند – اصلاندوز ، لاهرود – سه‌راهی مشگین‌شهر است که سرعت‌های غیرمجاز باعث بروز تصادفات و تخلفات رانندگی شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار