اتوبوس مدرسه آماده خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان
کد خبر: 970452
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044SS
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
شهردار اصفهان:
هماهنگی‌های دقیق بین تمامی دستگاه‌ها به ویژه نهاد آموزش و پرورش برقرار شود تا به تامین نیاز آمد و شد دانش آموزان کمک کند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، در آیین زنگ آغاز فعالیت های ستاد مهر با حضور شهردار اصفهان، نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رئیس و اعضای شورای شهر اصفهان، مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان و جمعی دیگر از مسئولان شهری در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

    در این مراسم دستگاههای خدمت رسان با اعلام آمادگی خود به منظور رقم زدن ترافیک روان و فعالیت موثر در حوزه حمل و نقل به پیشواز آغاز سال تحصیلی جدید رفته و نویدبخش حفظ آرامش برای تمامی دانش‌آموزان و دانشجویان اصفهانی شدند.

    آغاز برنامه به مناسبت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در سالن اجتماعات گلستان شهدا با قرائت زیارت عاشورا و نوحه خوانی همراه بود و سپس شرکت کنندگان در این مراسم با حضور بر سر مزار شهید نوجوان مهرداد عزیزاللهی با این شهید دانش آموز و شهدای والامقام دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

    قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان در این مراسم اظهار داشت: طبق روال هرسال ستادمهر در چنین ایامی آغاز به فعالیت می‌کند تا هماهنگی‌های دقیق بین تمامی دستگاه‌ها به ویژه نهاد آموزش و پرورش برقرار شود تا به تامین نیاز آمد و شد دانش آموزان کمک کند.

    وی بیان کرد: شهرداری برای تسهیل رفت و آمد مطمئن برای دانش آموزان زمینه های لازم را فراهم کرده است تا شاهد دستاوردهایی تحت عنوان آسایش و آرامش برای همه همشهریان باشیم.

    این آیین که با برنامه‌های جنبی مختلف نظیر روایت‌گری و اجرای گروه سرود توسط نوجوانان برگزار شد، حمایت مسئولان ذیربط شهری را برای حفظ آرامش محصلان به نمایش گذاشت.

سپس زنگ آغاز فعالیت های ستاد مهربه صدا در آمد و رژه‌ خودروهای خدمت‌رسان شهری از جمله سرویس‌های مدارس، اتوبوس‌ها و پلیس‌های راهور و نیروی انتظامی که سکان دار آرامش شهر هستند برگزار شد. البته قابل ذکر است امسال برای اولین بار اتوبوس‌های مخصوص دانش آموزی تحت عنوان اتوبوس مدرسه آماده خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان اصفهانی می‌باشد.

    همه ارگان‌های حمل و نقل شهر آماده خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان و دانشجویان است

شهردار اصفهان با اشاره به آمادگی دستگاههای مختلف شهر برای روان سازی ترافیک در آغاز سال تحصیلی جدید گفت: با فعالیت ستاد مهر شاهد دستاوردهای شایسته ای تحت عنوان آسایش و آرامش برای همه همشهریان خواهیم بود

    قدرت‌اله نوروزی شهردار اصفهان در آیین آغاز فعالیت ستاد مهر در گلستان شهدا اظهار داشت: طبق روال هرسال ستاد مهر در چنین ایامی آغاز به فعالیت می‌کند تا هماهنگی‌های دقیق بین تمامی دستگاه‌ها به ویژه نهاد آموزش و پرورش برقرار شود تا به تامین نیاز آمد و شد دانش آموزان کمک کند.

    وی بیان کرد: شهرداری برای تسهیل رفت و آمد مطمئن برای دانش آموزان زمینه های لازم را فراهم کرده است تا شاهد دستاوردهایی تحت عنوان آسایش و آرامش برای همه همشهریان باشیم.

    شهردار اصفهان گفت: خط یک مترو، امسال به طور جدی آماده خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان می‌باشد، لذا از همه کسانی که در محدوده خط یک مترو هستند خواهشمندیم برای کاهش آلودگی و ترافیک شهر از مترو برای رسیدن به مراکز آموزشی خود استفاده کنند.

    وی ادامه داد: تابستان امسال حدود ۷۰ هزار مسافر در  سطح شهر روزانه با مترو جا به جا می‌شوند که یقینا از اول مهرماه جاری و براساس تجربه سال گذشته پیش‌بینی می‌کنیم به بیش‌از ۱۰۰ هزار مسافر در روز به وسیله مترو به مقصدهای خود برسند.

    نوروزی عنوان کرد: حدود ۱۲۰۰ اتوبوس در کنار مترو در سطح شهر خدمت رسانی می‌کنند که ۹۰۰ اتوبوس امسال در خدمت مردم بودند و تابستان امسال با بازسازی ۱۲۰۰ اتوبوس شاهد استفاده مردم خواهیم بود.

    وی اضافه کرد: تاکسیرانی با خدماتی که به سرویس مدارس ارائه می‌دهد به کمک آرامش شهر می‌آید و با هماهنگی‌های پلیس راهور و آموزش و پرورش که رسالت بزرگی بردوش دارد امیدوار هستیم دانش‌آموزان و دانشجویان به صورت منظم و با آرامش به مراکز آموزشی خود اعزام شوند.

«ستاد مهر» فرصت آموزش فرهنگ‌ ترافیک با زبان دانش آموزان

    علیرضا صلواتی با اشاره به تشکیل ستاد مهر اظهار داشت: با شروع سال تحصیلی ۲۰ درصد سفرهای شهری افزایش می‎یابد و به جهت پیشگیری از ایجاد ترافیک‌های سنگین در آستانه بازگشایی مدارس ستاد مهر شهرداری اصفهان فعالیت خود را آغاز کرده است وتا ۱۸ مهرماه در دو نوبت کاری به فعالیت می‌پردازد.

    وی اقدامات معاونت حمل و نقل ترافیک شهر اصفهان را در این ستاد اینگونه تشریح کرد:  ۹ گشت بازرسی در سطح شهر، تردد، اعمال قانون و روان‎سازی می‎کنند و نیز مترو با سرفاصله ۱۱ دقیقه و با کاهش ۴ دقیقه نسبت به گذشته در خدمت شهروندان و دانش‌آموزان است.

    معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی در آستانه ماه مهر خبرداد و بیان کرد: ۶۰ دستگاه اتوبوس جدید و بازسازی شده به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده و طبق زمانبندی فعالیت می‌کند و اتوبوس مدارس نیز مهر امسال در شمال شهر اصفهان تردد می‌کند.

    وی با اشاره به تعامل این معاونت با آموزش و پرورش عنوان کرد: ۸ هزار تاکسی به عنوان سرویس مدارس در خدمت ۷۳ هزار دانش‌آموز اصفهانی است و هماهنگی‌های لازم در این خصوص با آموزش و پرورش انجام شده تا از ایجاد ازدحام همچون سال‌های گذشته جلوگیری شود.

    صلواتی در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای افزایش فرهنگ ترافیکی مردم در ستاد مهر تصریح کرد: فرهنگسازی ترافیکی نیز انجام می‌شود و به این جهت المان‌های دانش‌آموزی در نزدیکی مدارس و تقاطع‌ها نصب شده تا ما بتوانیم مردم را به رعایت حقوق دانش‌آموزان و کودکان و رعایت قوانین عبور و مرور با زبان دانش‌آموزی دعوت کنیم.

    وی با بیان اینکه حل مشکلات ترافیکی بدون همکاری و تلاش همه جانبه میسر نیست گفت: در ستاد مهر مشارکت بسیاری از دستگاه‌ها دیده می‌شود و این برای ایجاد ترافیک روان‌تر در سطح شهر در آستانه آغاز سال تحصیلی کمک می‌کند.

        ستاد مهر نشان دهنده احترام مسئولان به دانش آموزان است

    نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت ستاد نشان‌دهنده احترام مسئولان شهری به دانش‌آموزان و یادآور برخورد با حوصله با دانش‌آموزان است و نیز استمرار آن تاثیرات خوبی خواهد داشت.

    حسن کامران درارتباط با تاثیرات فعالیت های ستاد مهر اظهار داشت: این برنامه نشان‌دهنده احترام مسئولان شهری به دانش‌آموزان و یادآور برخورد با حوصله با دانش‌آموزان است و نیز استمرار آن تاثیرات خوبی خواهد داشت.

    وی با اشاره به معطر شدن این برنامه به نام شهید نوجوان، مهرداد عزیزالهی، بیان کرد: ما مدیون خون شهدا و البته این شهید نوجوان هستیم و باید فعالیت‌های ما اصول پیدا کند چراکه این شهدا امنیت و آرامش را برای فعالیت ما به وجود آوردند.

    نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درس همراه با اخلاق و پشتکار را به دانش‌آموزان توصیه کرد: دانش‌آموزان باید درسشان را به خوبی بخوانند و اخلاق نیک را نسبت به دیگران به خصوص پدر و مادر و معلمشان رعایت کنند و نیز پشتکار خود را همواره حفظ کنند.

        همکاری دستگاه‌ها در روان‌سازی ترافیک شهری تاثیر مثبت دارد

    رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تمامی ارگان‌ها در امر روان‌سازی ترافیک شهری تاثیر مثبت خواهد داشت و تمام تلاش ما برای ایجاد شرایطی مطلوب و بدون دغدغه در اول مهر است

    علیرضا نصراصفهانی با اشاره به اهمیت ایجاد ستاد مهر اظهار داشت: ستاد مهر یک امر ضروری است که برای ایجاد هماهنگی‌های لازم بین همه سازمان‎ها، نهادها و ارگان‌هایی که وظیفه خدمات رسانی به دانش‌آموزان را دارند، می‌باشد.

    وی اینگونه ادامه داد: ما از اول مهر بهار تعلیم و تربیت را داریم و با موج عظیمی از دانش‌آموزان روبرو می‌شویم و اگر برای آنها برنامه ریزی نشود و هماهنگی‌های لازم صورت نگیرد، هم دانش‌آموزان و هم شهر با مشکل روبرو خواهد شد.

    رئیس شورای شهر اصفهان با بیان اینکه نهادهای مرتبط با ستاد مهر آماده خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان هستند، عنوان کرد: به لطف خدا همه ساله این اتفاق رقم خورده است و امسال نیز از تابستان این امر به خوبی آغاز و هماهنگی‌های لازم بین آموزش و پرورش، پلیس راهور، شهرداری و سازمان‌های مرتبط با حمل و نقل و دانش‌آموزان انجام شده است.

    وی جلوگیری از بروز مشکلات ترافیکی را مهم‌ترین وظیفه ستادمهر دانست و بیان کرد: اولیا دانش‌آموزان و نیز تمام مردم شهر این انتظار را دارند که زندگیشان طبق روال پیش برود و با ورود دانش‌آموزان و دانشجویان در اول مهر، اختلالی در تردد و نظم شهری ایجاد نشود که لازمه همه اینها یک هماهنگی است که در ستاد مهر شکل گرفته است.

    نصراصفهانی افزود: تمامی این ارگان‌ها در امر روان‌سازی ترافیک شهری تاثیر مثبت خواهد داشت و تمام تلاش ما برای ایجاد شرایطی مطلوب و بدون دغدغه در اول مهر است چراکه دانش‌آموزان موجب سرزندگی شهر هستند و این شیرینی حضور آنها نباید با عدم هماهنگی و برنامه‌ریزی تبدیل به تلخی بشود.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار