تصادفات درونشهری منجر به مرگ در اصفهان کاهش پیدا کرد
کد خبر: 970331
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044QV
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان:
سرهنگ محمدرضا محمدی گفت :شاهد کاهش 61 درصدی جانباختگان تصادفات در راه های درونشهری استان بودیم و این نشان می دهد که قدم قدم به سمت شاخصه هایی که مدنظر داریم در حال حرکت هستیم.

به گزارش  ناهید ایزدی خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، رئیس پلیس راهور استان اصفهان در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به نقش پررنگ و بی بدیل رسانه ها در انعکاس اخبار و اقدامات پلیس، اظهار داشت: پیام ها و اخباری که خبرگزاری ها به نقل از پلیس منتشر می کنند پر بازدید است و صدای ما از طریق همین رسانه ها به گوش مردم می رسد از همین رو رسالت خبرنگاران بسیار زیاد است.

سرهنگ محمدرضا محمدی با بیان این که صداوسیما یکی از سازمان هایی است که در زمینه فرهنگسازی بسیار می تواند کمک حال پلیس باشد، بیان کرد: در 5 ماه نخست سال جاری شاهد کاهش 61 درصدی جانباختگان تصادفات در راه های درونشهری استان بودیم و این نشان می دهد که قدم قدم به سمت شاخصه هایی که مدنظر داریم در حال حرکت هستیم.

وی با اشاره به افزایش جزئی تصادفات جرحی در 5 ماه ابتدایی سال 98 این آمار را قابل مهار عنوان کرد و گفت: روزهای چهارشنبه از روزهای پر حادثه استان بوده و ساعات 6 بعدازظهر تا 10 شب نیز از ساعاتی است که تصادفات زیادی در آن رخ داده است.

وی با بیان این که عامل حدود 40 درصد تصادفات ناشی از عدم توجه به جلو است یکی از این عوامل موثر را تلفن همراه دانست و خاطرنشان کرد: همه ما در سطح شهر رانندگانی را می بینیم که در حین رانندگی و بی توجه به جلو، تمام حواس خود را به تلفن همراه سپرده اند و عامل تصادف و سانحه نیز می شوند.

موتورسواران؛ 45 درصد جان باختگان تصادفات استان

سرهنگ محمدی ادامه داد: موتورسیکلت سواران 45 درصد متوفیان تصادفات را تشکیل می دهند، آمار استفاده از کلاه ایمنی در بین موتورسواران اصفهانی مطلوب نیست و حتما در این خصوص برنامه های فرهنگی، آموزشی و حتی برخوردهای سلبی را مدنظر داریم، البته برای موتورسوارانی نیز که از کلاه ایمنی استفاده می کنند برنامه های تشویقی داریم و اعلام کردیم که اگر راکب موتورسیکلت دارای کلاه ایمنی بود دیگر وسیله او برای کنترل و نظارت سایر مدارک هویتی و گواهی نامه متوقف نشود چرا که موتورسواری که کلاه ایمنی استفاده می کند حتما مدارک کاملی هم دارد.

وی با بیان این که موتورسوارانی که از کلاه ایمنی استفاده نکنند برای بار نخست یک هفته و بار دوم یک ماه مشمول توقیف موتورسیکلت می شوند، یادآوری کرد: تنها کلاهی که باید سرمان برود کلاه ایمنی است چرا که این کلاه، کلاهی برای زندگی است، حدود 800 هزار موتورسوار در سطح استان داریم که نمی توانیم برای همه آن ها کلاه ایمنی تهیه کرده و هدیه کنیم اما به صورت نمادین برای تعدای از موتورسواران این کار را خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور استان افزود: استان اصفهان از لحاظ شرایط زیرساختی اوضاع مناسب و ایده آلی دارد، باید به روزی برسیم که در سطح شهر یک مامور راهنمایی و رانندگی هم نبینیم و همه ماموران از اتاق های کنترل ترافیک مشغول کار و خدمات رسانی باشند.

ممنوعیت عملیات عمرانی تا 15 مهرماه

وی با اشاره به روزهای نخست مهرماه و بازگشایی مدارس، تاکید کرد: تا 15 مهرماه هرگونه عملیات عمرانی ممنوع است مگر موارد استثنا که اورژانسی باشد، هرگونه عملیات عمرانی در سطح معابر نیازمند مجوز پلیس است و بدون مجوز این کار خلاف و ممنوع است.

سرهنگ محمدی با بیان این که در خصوص حمل و نقل وسایل نقلیه سنگین نیز محدودیت و حساسیت بیشتری تا نیمه مهرماه اعمال خواهد شد، بیان کرد: رانندگان سرویس مدارس باید به تناسب گنجایش خودروی خود اقدام به جا به جایی دانش آموزان کنند و پلیس راهور نیز در این خصوص با رانندگان خاطی برخورد جدی خواهد کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار