صرفه‌جویی ۳۰۰ میلیارد تومانی حذف قبوض کاغذی برق در کشور
کد خبر: 970306
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Q6
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۸
با حذف قبوض کاغذی برق، ۳۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی مالی صورت گرفته و مقرر شده‌است همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید از محل منابع مالی صرفه‌جویی شده این طرح ۱۰۰ هزار بسته آموزشی در میان دانش‌آموزان مناطق محروم توزیع شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: از ابتدای مهرماه امسال قبوض کاغذی برق حذف و به جای آن قبض‌های الکترونیکی و پیامکی در اختیار مشترکان قرار خواهد گرفت. دراین خصوص رضا اردکانیان، وزیر نیرو با تأکید بر اینکه اجرای این طرح مانع از قطع ۱۲ هزار درخت در سال برای چاپ قبوض کاغذی برق خواهد شد، گفت: تنها از محل چاپ این قبوض حدود ۳۰۰ میلیارد تومان در سال صرفه‌جویی مالی صورت خواهد گرفت که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته مقرر شده‌است، همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید از محل منابع مالی صرفه‌جویی شده این طرح ۱۰۰ هزار بسته آموزشی در میان دانش‌آموزان مناطق محروم توزیع شود.

اردکانیان با اشاره به اینکه این طرح را در بخش آب نیز دنبال خواهیم کرد، افزود: پرسنل بخش توزیع قبوض کاغذی برق نیز پس از این در سایر بخش‌های صنعت برق مشغول به فعالیت خواهند شد و خللی در زمینه فعالیت کاری آن‌ها به وجود نخواهد آمد.

وزیر نیرو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایان سال آبی ۹۸- ۹۷ گفت: بارندگی‌های مناسب یک سال اخیر موجب شده‌است تا در سال آبی جاری شرایط به مراتب بهتری را برای تأمین آب شرب، بهداشت و کشاورزی تجربه کنیم. وی تأکید کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، در سال آبی جدید نیز که از اول مهر آغاز خواهد شد بارندگی‌های فصل پاییز در شرایط نرمال خواهد بود؛ البته امیدواریم با نهادینه‌شدن عادت خوش مصرفی در میان مردم شاهد ثمرات بیشتری نسبت به وقوع ترسالی در کشور باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار