آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریزآماده ارائه انواع خدمات
کد خبر: 968451
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043wB
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز با مجهزترین تجهیزات و با دانش روز به عنوان بزرگترین مجموعه آزمایشگاهی شمال‌غرب کشور برای ارائه انواع خدمات به اساتید، دانشجویان، محققان و صنعتگران آماده است.

حسین آقاجانی رئیس آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز صبح امروز در حاشیه بازدید از آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز اظهار داشت: آزمایشگاه مرکزی  این دانشگاه از مراکز منحصر به‌فرد در سطح منطقه و کشور است و در این خصوص آمادگی لازم برای تبادل تجربیات و ارائه خدمات آزمایشگاهی و مشاوره تخصصی به مراکز پژوهشی و صنعتی کشور را دارد.

به گفته وی، آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه متعهد و موظف به رعایت کلیه اصول ضوابط خوداظهاری در پایش آلودگی محیط زیست و شیوه‌نامه‌های آزمایشگاه‌های معتمد سازمان حفاظت از محیط زیست است.

در حاشیه این بازدید همچنین نشستی با حضور مدیران مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی راهبردی برگزار شد که سهیل عابر مدیر امور پژوهشی دانشگاه تبریز در این نشست با ایراد سخنرانی؛ ایجاد سامانه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی را برای کاهش هزینه‌ها، ارتقاء کیفیت آزمایشگاهی، افزایش اعتماد  به نتایج آزمایشگاهی و رعایت استاندارهای لازم را ضروری دانست و افزود: ایجاد مراکز آزمایشگاهی تحت یک سامانه متمرکز و از طریق تجهیز آزمایشگاه مرکزی دانشگاه‌های مادر در سطح استان‌ها لازم و ضروری است.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه وجود آزمایشگا‌‌ه‌های معتبر و معتمد به عنوان  پشتیبان مطمئنی برای تولید علم و فناوری هستند، تصریح کرد: مراکز آزمایشگاهی راهبردی با رعایت استانداردهای لازم و همراهی و همکاری با اساتید، دانشجویان، محققان و صنعتگران می‌توانند ضمن ارتقاءکیفیت یافته‌های علمی، موجب تشویق آنان نیز شوند.

بر پایه همین گزارش؛ در این مراسم مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری از واحدهای مختلف آزمایشگاه مرکزی دانشگاه تبریز بازدید کردند. آزمایشگاه مواد پیشرفته؛ آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی روبشی، آزمایشگاه طیف‌سنج جرمی؛ آزمایشگاه مالدی تاف، آزمایشگاه سلول‌های بنیادی و زیست فناوری، آزمایشگاه نانو فناوری و آزمایشگاه آب و پساب، واحدهایی بودند که بازدیدکنندگان در جریان خدمات پژوهشی آنها قرار گرفته و آ ها را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

برچسب ها: تبریز ، دانشگاه ، شبکه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار