توصيه هاي ترافيکي ايام عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع)
کد خبر: 967960
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043oG
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷
سرپرست پليس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان:
دستجات عزاداري خصوصاً شب ها مراسم در مساجد، تكايا، هيات هاي مذهبي و منازل شخصي، تردد وسائط نقليه نيز در معابر به منظور ايجاد سهولت در عبور و مرور آيين نامه های پلیس را، رعایت نمایند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان به  نقل از پایگاه خبری پلیس ،سرهنگ "علي مولوي" اظهار داشت: نظر به اينکه همه ساله با فرا رسيدن ماه محرم، ماه حزن و اندوه اهل بيت عصمت و طهارت (ع)، بار ديگر ايثارگري ها و رشادت هاي سيد و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع) و ياران با وفايش در اذهان آحاد مردم جامعه تداعي شده و در مراسم عزاداري حضرت اباعبدالله (ع) شرکت مي کنند.

وی افزود: از آنجايي که طبق معمول سال هاي گذشته، هم زمان با حركت دستجات عزاداري در شهرها خصوصاً شب ها و برگزاري مراسم در مساجد، تكايا، هيات هاي مذهبي و منازل شخصي، تردد وسائط نقليه نيز در معابر افزايش مي يابد، لذا بايسته است به منظور ايجاد سهولت در عبور و مرور دستجات عزاداري و محل هاي برگزاري اين آيين ها، موارد ذيل رعایت شود:

الف- توصيه به هيأت هاي برگزار كننده مراسم:

1- با خدمت گزاران خود در مجموعه پليس راهور براي انتظام بخشي هرچه بيشتر در برگزاري مراسم همكاري و ساعات محدوديت هاي ترافيكي را رعایت کنند.

2- نظر به اينكه بموجب ماده 191 و 193 آئين نامه راهور، عبور وسايل نقليه به منظور پيشگيري از وقوع حوادث رانندگي از بين دستجات عزاداري و نيز سوار شدن و سوار كردن اشخاص روي ركاب و قسمت هاي بيروني وسايل نقليه ممنوع است، لذا به منظور حمل وسايل صوتي و طبل و ... براي اجراي مراسم، حتما از چرخ دستي مناسب استفاده شود. زيرا عوامل پليس، از تردد وسايل نقليه از بين دستجات عزاداري ممانعت می کنند.

3- در نصب داربست ها و ايجاد ايستگاه هاي صلواتي، به گونه اي اقدام شود كه با كم ترين اشغال سطح پياده راه ها و سواره رو ها، مشكلات ترافيكي براي عابرين (عزاداران) و وسايل نقليه فراهم نشود.

4- در هنگام پخش نذورات به نحوي اقدام شود كه از ايجاد گره هاي ترافيكي جلوگيري و به مأموريت خودروهاي امدادي نيز خلل وارد نشود.

ب- توصيه به عزاداران شريف:

1- با توجه به اينكه اغلب عزاداران عزيز ملبس يه لباس تيره ومشكي مي باشند ،لازم است به مسولان دسته ها و هيئت هاي عزاداري توصيه شود حتما عزاداران در موقع عبور از عرض معابراحتياط بيشتري داشته باشند.

2- در هنگام دسته روي مخصوصا در شب ها، كمترين سطح سواره رو را در اختيار بگيرند و عزيزاني كه هميار محرم هستند، در قسمت هاي ابتدا و انتها و كنار دستجات مراقب حركات خودروها و به ويژه موتورسيكلت سواران باشند.

3-ازطريق مصاحبه به خانواده هاي عزيز توصيه شود در هنگام حضور در مراسم ها مواظب خردسالان خود باشند و از ورود ناگهاني آنها به سطح سواره رو، جلوگيري كنند.

4- چنانچه قصد تردد با خودروها را دارند، حتي الامكان از خودروهاي سواري و اتوبوس كه پيش بيني شده استفاده كنند و از سوارشدن دسته جمعي در قسمت اتاق بار و روي سپر اتومبيل ها خودداري كنند.

5- چنانچه قصد دارند با وسيله نقليه شخصي در محل عزاداري وتجمع دستجات عزاداري حضور و شركت كنند، حتما محدوديت هاي ترافيكي را مد نظر قرار داده و با پليس همكاري كنند تا موجب به انتقال خودرو نگردد.

ج- توصيه به رانندگان وسايل نقليه:

1- از سلامت فني وسایل نقليه اطمينان حاصل کرده و از سالم بودن چراغ هاي ضروري خودرو بويژه چراغ هاي جلو و ترمز، مطمئن شوند.

2- به محدوديت هاي ترافيكي توجه لازم صورت گيرد.

3- نسبت به رعايت بيشتر مقررات براي پيشگيري از تصادفات و آسيب رساندن به سلامتي خود و ديگر عزاداران عزيز توجه جدي معمول و نسبت به اعتبار بيمه نامه شخص ثالث، اقدام کنند.

4- با توجه به لزوم بيشتر حفظ شعائر اسلامي و حرمت ماه محرم و عزاداران عزيز، از رفتارهاي مغاير شئون اسلامي و قانوني خودداري تا با هزينه هاي سنگين چنين رفتارهايي ناشي از اعمال مقررات از سوي پليس كه مي تواند منجر به توقيف خودروي آنها نيز بشود، مواجه نشوند.

د- توصيه به شهرداري ها و مسئولين دستگاه هاي حفار و اصلاح معابر:

1- برنامه ريزي لازم براي حضور ناوگان عمومي مسافربري در خيابان ها و مسيرهاي اصلي صورت گيرد.

2- ضمن خودداري از حفاري در مسير دستجات عزاداري و كاروان هاي حسيني (ع)، سريعا نسبت به رفع نواقص پياده راه ها و پاكسازي مسير تردد عزاداران اقدام و ايمن سازي لازم با نصب علائم و تجهيزات ضروري و وفق مقررات، صورت گيرد. بديهي است پليس راهور ضمن اقدام قانوني، با تخلفات مسئولين دستگاه هاي مقصر در وقوع حوادث رانندگي، مطابق ضوابط اقدام خواهد كرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار