تخلفات دولت در اجرای قوانین
کد خبر: 967786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043lS
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
دستگاه قضایی نسبت به برخورد با دانه‌درشت‌ها کوتاهی نکند
نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس با بیان اینکه ریشه برخی از مشکلات فعلی کشور به عدم اجرای قوانین از سوی مسوولان باز می‌گردد، گفت: دستگاه قضایی نسبت به برخورد با دانه‌درشت‌ها کوتاهی نکند.

محمداسماعیل سعیدی  اظهار داشت: خوشبختانه قوه قضائیه در این روزهای اخیر با حضور آیت‌الله رئیسی تحرکات خوبی را نسبت به برخورد با مفسدان اقتصادی شروع کرده است و براساس نظرسنجی‌ها رشد کاملا محسوس اعتماد عمومی به این قوه در حال شکل‌گیری است.

وی در پرسش به سوالی مبنی بر اینکه برخورد این روزهای دستگاه قضایی نسبت به مفسدان اقتصادی به ویژه دانه‌درشت‌ها چه تاثیری بر اعتمادسازی مردم به قوه قضائیه دارد، تصریح کرد: از دستگاه قضایی انتظار می‌رود که هرچه سریع‌تر به پرونده‌ها و گزارش‌هایی که به این قوه ارجاع داده شده است به ویژه مواردی که نمایندگان مجلس منعکس کردند، رسیدگی شود.
 

باید مسوولان قضایی به تخلفات دولت نسبت به اجرای قانون رسیدگی کنند

وی در ادامه افزود: دولت تخلفاتی را در اجرای برخی از قوانین انجام داده است و در بعضی از دستگاه های اجرایی یک مسیر انحرافی را شروع کردند، مثلا عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج که حدود یک‌سال پیش مجلس شورای اسلامی گزارش آن را به قوه قضائیه ارجاع داده بود به آن اهمیتی داده نشده است و همین کم‌کاری دولت نسبت به این مسئله سبب تضییع حقوق عامه می‌شود که باید مسوولان قضایی به آن رسیدگی کنند.
 

دستگاه قضایی نسبت به برخورد با دانه‌درشت‌ها کوتاهی نکند

نماینده مردم تبریز ادامه داد: ریشه برخی از مشکلات فعلی کشور به عدم اجرای قوانین از سوی مسوولان باز می‌گردد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به محورهای عمده مردم که از دستگاه قضایی در برخورد با مفاسد انتظار دارند، اشاره و اظهار کرد: قطعا مردم از قوه‌قضائیه انتظار دارند که در برخورد با مفاسد اقتصادی خصوصا کسانی که از عوامل اصلی و ریشه‌های این جریانات هستند، مماشاتی نداشته باشد.
 

 اصلاح در درون دستگاه قضایی باید شکل بگیرد

سعیدی در ادامه همین مبحث افزود: انتظار دیگری که مردم از دستگاه قضایی دارند این است که اصلاح در درون دستگاه قضایی شکل بگیرد تا عدالت به معنای واقعی کلمه اجرا شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار