معلمان پیروبازنشسته رادر سیستم تحصیلی آموزش و پرورش بکارنگیرید
کد خبر: 967674
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043je
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۱
فرماندار شهرستان گلپایگان:
فرماندار گلپایگان با انتقاد از به بکارگیری معلمان بازنشسته در سیستم تحصیلی آموزش و پرورش گفت: نگاه ما در جذب مدیران جوانگرایی است اما محدودیت‌های قانونی باعث شده که از معلمان بازنشسته در زمینه تحصیل دانش‌آموزان استفاده شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،حسین یارمحمدیان شامگاه پنجشنبه در نشست تخصصی مدیران و اصحاب رسانه شهرستان اظهار کرد: در ایام ماه محرم برپایی موکب‌ها براساس دستورالعمل‌ها انجام شود تا از ایجاد بارترافیکی و موضوعات امنیتی در شهر جلوگیری شود، در ایام ماه محرم و صفر به منظور حفظ بهداشت عمومی باید ذبح گوسفند در محل کشتارگاه دام صورت گیرد.

 فرماندار گلپایگان با بیان اینکه نشاط اجتماعی در شهر ایجاد شده و جشنواره کباب و لبنیات و برنامه‌های متنوع فرهنگی گویای این ادعا است، گفت: دستگاه‌های دولتی باید اختلاف نظرها را از طریق فرمانداری برطرف کنند.

یارمحمدیان با انتقاد از به بکارگیری معلمان بازنشسته در سیستم تحصیلی آموزش و پرورش گفت: نگاه ما در جذب مدیران جوانگرایی است اما محدودیت‌های قانونی باعث شده که از معلمان بازنشسته در زمینه تحصیل دانش‌آموزان استفاده شود که نسبت به این موضوع انتقاد داریم که در استان پیگیر هستیم.

فرماندار گلپایگان با بیان اینکه از لحاظ فکری باید تغییر پیدا کنیم تا به خلاقیت و نوآوری دست یابیم، گفت: امسال برای نخستین بار هر اداره از معلمان دوران تحصیلش مراسم تجلیل گذاشت که  نمونه‌ ابتکارات و نوآوری‌ها است.

در ادامه مصطفی مهدیان با بیان اینکه به دلیل مشکلات اقتصادی الزامی در تهیه فرم مدارس دانش‌آموزان نیست، اظهار کرد: در شهرستان گلپایگان 15 هزار دانش‌آموز در مقطع مختلف به تحصیل مشغول هستند که 8 هزار نفر آن‌ها را دانش‌آموزان ابتدایی تشکیل می‌دهند.

مدیر آموزش و پرورش گلپایگان گفت: اکنون 1800 معلم در آموزش و پرورش شهرستان استخدام هستند، برای سال تحصیلی با کمبود 78 نیروی انسانی مواجه هستیم اما براساس قانون وزارت آموزش و پرورش از طریق دانشگاه فرهنگیان باید جذب نیروی انسانی انجام شود بنابراین امسال بر استفاده از طرح نگهداشت معلمان بازنشسته این تعداد کمبود معلم جبران می‌شود.

وی با بیان اینکه 80 درصد هزینه‌های عمرانی آموزش و پرورش از طریق خیران، انجمن‌ها و اولیای دانش‌آموزان تأمین می‌شود، گفت: پروژه‌های عمرانی معوق مانده به دلیل عدم مشارکت‌ها است، دو پروژه‌ عمرانی شامل مدرسه شهید ربیعی و سالن ورزشی در آبانماه افتتاح می‌شود.

مهدیان تصریح کرد: شعار سال تحصیلی جدید در آموزش و پرورش گلپایگان کتاب تعریف شده است، سرمایه‌گذاری روی توانمندسازی مدیران و معلمان نگرش‌های جدید ایجاد می‌کند که در این راستا برای نخستین بار در گلپایگان با حضور 25 نفر از اساتید مجرب دانشگاه اصفهان و تهران دوره آموزشی 64 ساعته به صورت متمرکز برای معلمان پیش دبستانی‌، ابتدایی، متوسطه اول و دوم برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش گلپایگان گفت: نگاه و نگرش به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی باید ویژه باشد تا خروجی مثبتی داشته باشیم، نگاه مهارتی و کارآفرینی روی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی کلید خورده است به طوری که دانش‌آموزان از حالت حافظه محوری به سمت قصه‌خوانی، بازی‌های فکری و خلاقیت‌های مهارت‌آموزی سوق داده شوند.

وی از اجرای همایش منطقه‌ای برای نود و هشتمین سال تأسیس آموزش و پرورش گلپایگان خبر داد و گفت: در این برنامه از دانش‌آموزانی که دوران تحصیلی را در شهرستان گذراندند و اکنون در سطح ملی به مقاماتی رسیدند دعوت به عمل می‌آید، آموزش و پرورش مولد نیروی انسانی است و باید اشاعه فرهنگ آموزش در شهر اتفاق بیافتد، با سرمایه‌گذاری روی آموزش و پرورش حال اقتصاد را دگرگون می‌شود.

مهدیان تصریح کرد: آموزش و پرورش مشکلات مالی عدیده‌ای دارد و اکنون به اداره اوقاف 150 میلیون تومان بدهکار است.

در ادامه حمیدرضا خدایی اظهار کرد: گرفتن مجوز رشته‌های علوم پزشکی ساختار متفاوتی با رشته‌های غیرپزشکی دارد یعنی وجود سه آیتم برای جذب رشته پرستاری در دانشگاه الزامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان گفت: کمبود هیأت علمی در رشته‌های پزشکی، مشکل نقدینگی برای تهیه تجهیزات پزشکی و کمبود سالن‌های مهارت بالینی و آزمایشگاه‌های این رشته‌ها را می‌توان مهمترین مشکل در جذب سایر رشته‌های این دانشگاه عنوان کرد، رشته‌های پرستاری نیاز به آموزش بالینی دارد.

خدایی گفت: هر دوره بیش از 400 دانشجو برای تحصیل در رشته پرستاری دانشگاه آزاد گلپایگان ثبت نام دارند اما سهم جذب دانشجوی پرستاری در این دانشگاه 30 نفر تعریف شده است البته به دنبال جذب در سایر رشته‌ها در این دانشگاه هستیم که  فقدان هیأت علمی مشکل ایجاد کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گلپایگان گفت: رشته پرستاری دانشگاه آزاد گلپایگان هر سال توسط وزارت بهداشت و درمان از لحاظ هیأت علمی و داشتن تجهیزات پزشکی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و برای یک سال متوالی تمدید می‌شود که امسال نیز مورد تأیید وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی اظهار کرد: 450 دانشجو در رشته پرستاری، حسابداری، عمران، مکانیک، برق و رشته‌های کشاورزی مانند صنایع غذایی و علوم دامی تا مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل مشغول هستند.

خدایی تصریح کرد: مشکل جغرافیایی دانشگاه آزاد انتخاب این دانشگاه را برای بعضی دانشجویان سخت کرده است، جذب رشته‌ها در دانشگاه آزاد بر اساس آمایش سرزمینی توسط سازمان مرکزی سنجیده و به دانشگاه ابلاغ می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار