راه اندازی منبع برق خورشیدی در سایت مخابراتی صفه
کد خبر: 967438
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043fq
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
در جهت تسریع و تسهیل در امداد رسانی حوادث گاز انجام شد؛
به منظور استمرار جریان برق در سایت مخابراتی کوه صفه، یک منبع برق خورشیدی در این سایت نصب و راه اندازی گردید.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،به نقل از روابط عمومی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: در جهت تسریع و تسهیل در امداد رسانی حوادث ناشی از مصرف نا ایمن گاز طبیعی، از سال گذشته با پیاده سازی سیستم بی سیم دیجیتال DMR در شهر اصفهان و دو برابر شدن  ظرفیت فرکانسی آن، امکان مکالمه بی سیم مربوط به نواحی نزدیک (خمینی شهر، دولت آباد، شاهین شهر) از طریق سایت صفه ممکن گردید.

وی، افزود: همچنین امکان 2 تماس تلفنی همزمان با مشترکین گاز طبیعی روی بستر بی سیم (از داخل خودروهای امداد) نیز از طریق همین سایت فراهم شد که خوشبختانه این اقدام عملیات امدادرسانی را تسهیل و تسریع کرده است.

سید مصطفی علوی، بیان داشت: سایت مخابراتی کوه صفه با ارتفاع 2هزار و 150 متر از سطح دریا از نظر جغرافیایی در موقعیتی است که توانسته پوشش رادیویی مناسبی در سطح شهر اصفهان فراهم سازد و این موضوع حتی با توسعه شهرسازی در سال های اخیر همچنان مطلوب بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز اصفهان، تصریح کرد: این شرکت با توجه به رسالت خدمت رسانی خود و به منظور پشتیبانی و امدادرسانی به مشترکین گاز، نیاز به بستری ارتباطی با پایداری حداکثر دارد که بتواند مکالمات بی سیمی امداد و بحران را هرچه بهتر و مطمئن تر پشتیبانی نماید.

وی، گفت: از سال 1388 سایت مخابراتی صفه بصورت تعاملی جهت بهره برداری تکرار کننده بی سیم (استفاده از دکل، برق شهری و فضای محدود) در اختیار شرکت گاز استان اصفهان قرار گرفته که تاکنون سرویس دهی مورد قبولی داشته است اما متاسفانه در یک سال گذشته موارد متعددی از نوسانات و قطع کامل جریان برق در سایت مذکور حادث شد که موجب آسیب به بعضی تجهیزات مخابراتی گردید. لذا بر اساس دستورالعمل های کمیته مقاوم سازی طبق بررسی های فنی انجام شده و با توجه به میزان اختیارات محدود شرکت در سایت مذکور بهترین گزینه نصب تجهیزات برق خورشیدی ارزیابی و تایید گردید.

علوی،گفت: با استفاده از امکانات بلا استفاده در اداره گاز شهرستان مبارکه، 3 پنل خورشیدی، شارژ کنترلر و2 دستگاه باتری در سایت صفه نصب و راه اندازی گردید.

وی، پایداری حداکثر شبکه بی سیم مخابراتی در راستای الزامات کمیته مقاوم سازی، کاهش وابستگی به برق در راستای مطالعات ارزیابی آسیب پذیری، کاهش میزان خرابی تجهیزات هزینه های تعمیراتی و استفاده بهینه از انرژی حورشیدی و کاهش اتلاف انرژی را از مهمترین مزایای این طرح مخابراتی عنوان کرد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار