چرا کارت بلیت خبرنگاری المثنی ندارد؟!
کد خبر: 967426
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043fe
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۸
روی کارت بلیت خبرنگاری هم مثل دیگر کارت‌های شناسایی مشخصات کاملی از صاحب آن درج شده است، اما برخلاف دیگر کارت‌های شناسایی از المثنی خبری نیست! سؤال اینجاست که لزوم درج تمام مشخصات شخصی افراد روی این کارت بلیت‌ها چیست و چرا برای مفقودشدن این کارت‌ها هیچ تمهیداتی صورت نگرفته است؟
سرویس جامعه جوان آنلاین: بنا به درخواست معاونت حمل و نقل شهرداری کارت بلیت مترو برای خبرنگارانی شارژ شده است که طرح ترافیک ندارند. منطقاً در صورت مفقودشدن آن با اعلام مفقودی باید المثنی صادر شود تا لااقل کار خبری و حضور بر سر حوزه‌های رسانه‌ای برای خبرنگارانی که طرح ترافیک هم ندارند، مختل نشود.

اما این‌گونه که به نظر می‌رسد برای این کارت‌ها نه تنها المثنی صادر نمی‌شود بلکه با مفقودشدن آن‌ها تمام اطلاعات شخصی افراد لو می‌رود و در اختیار یابنده قرار می‌گیرد. مبلغی هم که در کارت بلیت مفقودشده باقی مانده، در اختیار یابنده است تا زمانی که خبرنگار با مراجعه به ایستگاه‌های خاصی از مترو آن را ملغی کند.

مفقودی این کارت در واقع دردسر مضاعفی برای خبرنگار دارد. نه تنها از المثنی خبری نیست بلکه زحمت باطل کردن کارت هم باید با رفتن به اینجا و آنجا تقبل کنند.

به بیان دیگر کارت بلیت‌های خبرنگاری که از همان ابتدا با حواشی زیادی همراه بود و خبرنگاران برای صدور آن انتظار زیادی کشیدند، در صورت مفقودشدن کارتی یک‌بار مصرف است! پیگیری‌ها از دفتر شهردار تهران هم در این رابطه نتیجه نداده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار