مشاغل فرهنگی و هنری تعریف می‌شوند
کد خبر: 967081
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043a5
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
وزیر ارشاد خبر داد
با امضای دستور‌العمل همگرایی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری که به امضای وزارت ارشاد و کار و رفاه اجتماعی رسید، مشاغل فرهنگی و هنری تعریف قانونی خواهند شد.
هادی عسگری
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: سیدعباس صالحی در نشست همگرایی دولت و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری، گفت: تلاش کردیم منابع سرمایه‌گذاری در حوزه‌های فرهنگی و هنری را تسهیل‌تر کنیم. معصومیت فرهنگی طوری بود که در منابع مالی مفقود است. در نامه‌ای به رئیس‌جمهور محترم درخواست دادیم که فرهنگ و هنر به دلیل اینکه در بخش منابع مالی مفقود شده است در صندوق توسعه ملی به آن توجه شود. وی تصریح کرد: فرهنگ و هنر به عنوان اقتصاد و معیشت اهالی فرهنگی و هنری باید در منابع مالی جدی‌تر دیده شود. تشکیل مجتمع حل اختلاف فرهنگ، هنر و رسانه نیز با این نگاه بود که موضوعات و مشکلات این اهالی در فضای روان‌تر و آرام‌تری پیش رود و مسائل آن‌ها سریع‌تر دنبال شود.

صالحی افزود: بهبود کسب و کار مقدمه واگذاری امور به مردم و اصناف است، بنابراین توجه به این امر ضروری است. این رویکرد مقومات و مقدماتی را لازم دارد. اگر بخواهیم بدانیم چرا این اتفاق تاکنون صورت نگرفته و همچنان چتر دولت‌ها بر فضای اقتصاد و معیشت مردم حاکم است باید به عوامل آن توجه داشته باشیم.

وی افزود: در این زمینه دو عامل مهم‌تر از دیگر عوامل است؛ ابتدا اینکه مردم باید در تمام این مسیر حضور داشته باشند نه در انتهای مسیر. گفتگو به عنوان ارتباط دولت و مردم از سطح سیاستگذاری تا مرحله اجراست و مردم و دولت باید همپای هم حرکت کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عین حال تصریح کرد: با همین نگاه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آیین‌نامه شورای گفتگو را تنظیم کردیم و با همین رویکرد اتفاق امروز شکل گرفت.

صالحی در ادامه تأکید کرد: برخی اوقات دولتمردان حس می‌کنند عقل کل هستند و فکر می‌کنند به جای مردم و آن مجموعه می‌توانند تصمیم کلان بگیرند در حالی که باید در مسیر تدوین قوانین همراهی و همفکری مردم را جدی بگیریم.

صالحی گفت: عامل دوم اینکه نهاد‌های مدنی در ایران در ١٥٠سال گذشته به خوبی شکل نگرفته‌اند و این باعث می‌شود تفویض و واگذاری به مردم کمتر شکل بگیرد و دولت بزرگ‌تر و ناکارآمد‌تر شود؛ تکلیفی که در برنامه ششم توسعه ارجاع شده و یک تکلیف قدیمی است، اما تاکنون به بار ننشسته است و این اتفاق در حال شکل گرفتن است. در انتهای این نشست که با حضور محمد شریعتمداری وزیر کار، تعاون و رفاه انجام شد، میان دو وزارتخانه تفاهمنامه‌ای امضا شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار